Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a ledes lámpa baja?

Hargitai János kérdése:

Mi lehet a ledes lámpa baja?

Figyelt kérdés

Vettünk használtan egy ledes mennyezeti lámpát.


[link]


A hiba jelensége a következő: felkapcsolom világít aztán egy idő múlva hopp nem világít. Ekkor kapcsolgatom a kapcsolót, nem történik semmi. Lekapcsolom ott hagyom és 5-10 perc múlva már jó, megint fel lehet kapcsolni és világít amíg le nem kapcsol ismét magától.


Valami lehet túl melegszik benne... Vagy esetleg próbáljam meg fordítva bekötni? jelölés nem volt hogy mit hova.


A fényerő se nyűgöz le, egy szál 12w 1055 lumenes ledes körtét váltott le Ami csak ott lógott a vezetéken. Hát most a 3 négyzetméteres konyhában +4w felhasználásával harmad annyi fény van.


Ha valaki jártas a ledes lámpák világában, erre is mondhatna valamit, hogy mit lehet elvárni egy ilyen lámpától.



2018. márc. 30. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, túlmelegszik. Gagyi minőségű LED van benne, vagy alulméretezett a hűtése (már ha van benne).
2018. márc. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hiába kötnéd be fordítva, mivel váltóáramot kap, tehát tökmindegy hogy kötöd be.

Vagy a tápegység, vagy a ledek túlmelegszenek.


Ezek szerint nem véletlenül adta el az előző gazdája. Sajnos, jól átvert téged.

2018. márc. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
a LED "buta", ha túlmelegszik akkor egyszerüen elhalálozik lassan. a táppal lesz gond vagy a hálozattal. de ugye nem adtál ki 30ezret ezér a hulladékért? ronda, nincs megadva sem a fényforrás sem a világítótest fényárama, SEM A SZÍNHŐMÉRSÉKLET SEM SZÍNVISSZAADÁS. a legutolsó kínai gyártó is ráírja legalább az utolsó két paramétert. de durván saccolva, kb 200lumenes lehet 4w modulonként a teljesítmény és az opál diffúzor alapján spotnak meg végképp nem nevezhető. téged átb..sztak. 3év garanciát ír, vidd vissza.
2018. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

8 ezret adtam érte... Amúgy nekem tetszik a kivitele, azért is vettem meg. Már arra is felfigyeltem hogy amikor felkapcsolom valami azonnal hármat pattan a lámpában. Olyasmi hang mint amikor hőtágulás van.

2018. márc. 31. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!