Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Havi FI relé tesztelésekor...

Crackjack kérdése:

Havi FI relé tesztelésekor érdemes-e előtte hűtő, -klíma stb. biztosítékját lekapcsolni, míg 2-3 szor letesztelem?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy nem-e árt a hűtőnek vagy bármi másnak hogy elmegy az áram, majd hirtelen vissza, majd megint elmegy stb-stb?

Akár "Teszt" gombbal akár nulla-föld zárlattal, vagy föld fázis közötti tesztlámpával generálok hibaáramot.



#hűtő #klíma #Fi-relé #FI relé tesztelés
2018. ápr. 5. 02:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tesztelheted havonta a relét, ettől annak nem lesz baja, de a TV, hűtő és a klíma az nagyon nem szereti az ilyen teszteket. Mindenképpen áramtalanítás javasolt, aztán meg vissza, LCD LED és Plazma TV esetében alap. Nem egy készüléket javítottam már az áramszünet meg a ki/be kapcsolások miatt.
2018. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#10

Köszi szépen a választ. Így merőben más a felállás. Akkor majd ahogy kijön a lépés, néha-néha, úgy nézem meg.


#11

Köszi szépen. Igen, fontos, hogy a fürdővízzel ne öntsük ki a gyereket is.

2018. ápr. 26. 12:43
 13/19 anonim ***** válasza:
Jó még?
2020. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Illetve ha elromlik, nem azért romlik el mert nem nyomkodod eleget."

Ez egyébként csak egy erősen egyedi magánvélemény, mert a hivatalos ideológia az, hogy szerkezetet is meg kell járatni időnként, különben a kosztól, stb beragad. A FI-relé elég finom kis kütyü, hogy 10-30 mA okozta gerjesztés lelője a bekapcsoltságot.

Persze, a Gyakorin természetes, hogy a Kérdező ezt a félrevezetést köszönte meg. :D

2020. okt. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#13-as: Nem tudom, mert szerintem tavaly nyáron néztem utoljára. Nem itt van a mi lakásunkban.
2020. nov. 22. 20:55
 16/19 anonim ***** válasza:

"A FI-relé elég finom kis kütyü, hogy 10-30 mA okozta gerjesztés lelője a bekapcsoltságot."

Ja, csak éppen fordítottan működik.

Egy mágnes tartja bekapcsolt állapotban, és amikor gerjesztődik a tekercse a hibaáram által, az éppen ellentétes a mágnessel, így az kiold.

Szóval nem a hibaáramnak kell megmozgatnia a mechanikát, hanem a felkapcsoláskor előfeszített rugós kilincsműnek, ami a semlegesített mágnes esetén működésbe lép.

Természetesen be is rozsdálhat, meg a villám is belecsaphat.

[link]

De nem azért kell nyomkodni hogy bejáratódjon, hanem hogy ha nem old le, akkor cseréld ki. Egy évben elég 1-2 alkalommal.

2020. nov. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16: A kép nem elérhető. Szívesen megnéztem volna, a képet.

Az előzőt - amit ki kellett cserélni a jelenlegi helyett - , azt is rozsda miatt (is) kellett cserélni.

Működésével kapcsolatban ha jól tudom, abban a pillanatban amikor teszteljük és működik, az nem garancia, hogy 1 mp múlva is fog még működni.

2020. nov. 23. 00:53
 18/19 anonim ***** válasza:

"Ja, csak éppen fordítottan működik."

Ahhoz képest, amit én írtam? Én nem írtam, hogy hogyan működik. Segítek értelmezni, a lelője a bekapcsoltságot az azt jelenti, hogy kikapcsol. Mi van ebben úgy értelmezendő, hogy valami merrehogy? :D


"De nem azért kell nyomkodni hogy bejáratódjon"

Nem azért, hanem azért is. Ezzel egyetértettek a Magyar Elektrotechnikai Egyesület érintésvédelmi Munkabizottságának ülésén, mikor a próbagombosdi ritkítását tárgyalták. De hát ez csak a legkompetensebb szakemberek véleménye volt.


"Egy évben elég 1-2 alkalommal."

Építkezésen havonta

Munkahelyen 3 havonta

Lakásban évente

2020. nov. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem bejött a kép, miután a https-t átírtam http-re.
2020. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!