Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy általános háztartásban...

Egy általános háztartásban hány féle módon lehet zárlatot okozni? Azaz milyen esetekben vágódhat le a villanyóra megszakítója? Melyik okozza a legkevesebb kárt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy:

- az egyik - egyedül ez nyilvánvaló -, amikor a nulla és a fázis (ellenállás nélkül) összeér;

- egy másik, amire gondoltam, hogy levághatja a kismegszakítót, amikor a fázis és a földelés ér össze


Van-e még egyéb eset, ami levághatja a kismegszakítót?


"Melyik okozza a legkevesebb kárt?"

Úgy értem, ha pl. a zárlatot okozó eszköz/forrás előtt volt egy (konnektorba dugható) fogyasztásmérő... vagy pl. egy távirányítással ki/bekapcsolható konnektorajzat...


2018. ápr. 11. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Pl. ha túl nagy teljesítményű fogyasztót csatlakoztatsz a hálózatra


az nem rövid zárlat de akkor is levágja

2018. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szándékosan akarod leverni? Mert ha van fi reled akkor nulla-fold.
2018. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 )

"Szándékosan akarod leverni?"


Amire gondolsz, az alapján ELMÉLETBEN igen. Gyakorlatilag nem fogom megtenni, csak az elmélet érdekel.


"Mert ha van fi reled akkor nulla-fold."


Szerintem nincsen. Ha lenne, egyfelől ~szerintem~ tudnék róla, másfelől meg látszódna a biztosítékdobozban, hogy kismegszakítókon kívül van más komponens is.


Családi házban vagyunk. 1 mérőórával, valószínűleg (98%) egy fázissal. A ház falán kintről elérhető mérőórához tartozik egy fő megszakító (ugyanolyan, mint a kismegszakítók, csak az össz. teljesítménytűréssel), valamint a házban bentről a bejáratnál van egy biztosítékdoboz, 10-12 kismegszakítóval.

2018. ápr. 11. 18:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát a nulla-föld közötti zárlat (Ezt hívják "földzárlatnak", vagy ez a "nullzárlat"?) okozza a legkevesebb kárt? Ez az az eset, amikor a zárlat előtt levő fogyasztó/áramkör megúszhatja sérülés nélkül?
2018. ápr. 11. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Várhatóan igen. De ahány fogyasztó annyi tureshatar.
2018. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!