Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hangtechnikusok és elektroniku...

Hangtechnikusok és elektronikusok! Ha van egy hangszóróm ami 50w 4 ohm. De az erősítő 50w 8 ohm ot támogat meg oldja e a problémát ha bekötök még a hangszóró mellé egy 4 ohmos ellenállást?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 12. 14:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nem elegáns megoldás, de működik és nem is tudok jobbat. De ne mellé, hanem inkább sorba vele.
2018. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Bubuka508 ***** válasza:
Ha mellé (párhuzamosan) kötöd, akkor az eredő ellenállás csak 2 ohm lesz. Ha sorbakötöd vele, az már 8 ohm, működni működik, de nem sokra mész vele, mert a hang torz lesz. Tehát nem használható ez a megoldás, 8 ohmos vagy 2 db 4 ohmos hangszórót tudsz hozzá sorbakötve (!) használni. Azonkívül jó, ha a hangszóró legalább 80 W-os, mert zenei csúcsteljesítmények is vannak, amik során a teljesítmény időnként felugorhat ennyire is. Tehát az 50 W-os hangszórót lehet, hogy kinyomja, de legalábbis torzít ilyenkor. Vagy pedig ne húzd fel a hangerőt tökig.
2018. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

"Ha mellé (párhuzamosan) kötöd, akkor az eredő ellenállás csak 2 ohm lesz"


Ezt ugyan magyarázza el már nekem valaki. Mert én nem értem.

2018. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Mellesleg én a sorba kötést se értem :)
2018. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Egyébként nehogy megcsinálja a kérdező amit javasoltak ( első kettő válaszoló ). Tudom én, hogy jót akarnak, csakhát sünsamuk a témához...:)
2018. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Mondja aki nem tudja mi az, hogy soros kötés. Troll vagy, vagy csak unatkozol és próbálsz vicces lenni? :)
2018. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Nem, csak kíváncsi vagyok, hogy még hányan keverik még itt a fogalmakat. Esetleg még valaki még?


Előző: akarsz fogadni velem, hogy az első két válaszoló ( bármilyen jóhiszeműen is ),de inkorrekt válaszokat írt?

2018. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első amúgy.

Na most az adott eszközkészlet megléte esetén te hogyan oldanád meg korrektebben? Mert a te remek megoldásodat még eddig magadban tartottad. Igazán korrekt az lenne persze, ha valamelyiket lecseréli, de ezt tudja gondolom ő is.

2018. ápr. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ki fogom fejteni talán...:) Vannak itt egyébként olyan csókák aki sokkal jobban értenek az ilyen dolgokhoz, de már ne haragudj amit javasoltatok butaság. Még várok egy picit, hátha lesz valaki (pl Szirty vagy más ember ), aztán majd elmagyarázom.

Az úgy átjött, hogy nekem ezzel ohmos számítgatással van főleg problémám?

2018. ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Jó, mert annál, hogy butaság, jóval nyomósabb érveket szeretnék látni. De őszintén szólva tőled nem számítok sokra, ha problémád van az "ohmos számolgatással". Akkor mégis milyen alapot érzel ahhoz, hogy egyáltalán hozzászólj a kérdéshez, sőt mások válaszát leszóld? Egy szakmabelinek sem illene ilyen lenéző stílusban kellene reagálnia, még akkor sem ha történetesen butaságot lát a válaszok között.
2018. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!