Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Le tudná nekem rajzolni...

Le tudná nekem rajzolni valaki egy egyfázisú segédkondenzátoros villanymotor áramvonalas rajzát?

Figyelt kérdés
Keresten neten de nem igazán találtam.
2010. jún. 13. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
WTF? xD
2010. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Uhhh, ettől nem lettem okosabb:S
2010. jún. 13. 12:29
 3/4 Jovanny ***** válasza:
Nem a háromfázisúhoz kell véletlenül segédkondi, hogy tudd használni egy fázissal?
2010. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jovanny ***** válasza:

Annál például így működik:

3 x 380 V-os 3 fázisú motor amit te 1 x 220 V-ról (1 fázisról) akarsz működtetni. Örömmel értesítelek, hogy ez megoldható , a teljesítménye az eredeti teljesítménynek kb.70 %-a lesz, feltéve, ha a segédkondenzátor jól van méretezve.


Többnyire 2 db kondenzátor szükséges a megbízható működéshez, az egyik a normál üzemi kondenzátor, amelyik folyamatosan be van kötve az áramkörbe, illetve egy indító kondenzátor amelyik csak az indítás-felpörgés időtartamára van benne az áramkörben (ezt egy egyszerű nyomógombbal is meg lehet oldani, de lehetséges időrelés stb. megoldások is.

A háromfázisú motornak három tekercse van. Ebből az egyik lesz a főáramköri tekercs, kettőt pedig sorba kötve lesz a segédfázis. A többi megegyezik anormál egyfázisú motor bekötésével és működtetésével. Még azt tudni kell, hogy az ilyen motorok nem szeretnek terheléssel elindulni, bár az indítókondi azért tud rúgni egyet rajta.

2010. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!