Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áramvédő kapcsolót hogyan...

Áramvédő kapcsolót hogyan kell méretezni?

Figyelt kérdés

2 éve cseréltem a lakáselosztót és egy ilyen áramvédő kapcsolót szereltem be: [link]

Az óránál 25A-es a megszakító, ez alapján a 40A-t ide elégnek véltem. Tegnap elvileg kiégett (én még nem láttam, csak a párom apja - villanyszerelő - szaladt át gyorsan megszakérteni). A belső kismegszakítók 16-10-6A-esek. Egy 16A-es körön lévő mikró adta meg neki a végső döfést, annak a vezetékein szigetelés is megolvadozott. A kérdés az, hogy a 40A-es nem bírta a max. 25A-ig terjedő terhelést, akkor mekkorát kéne vennem helyette?



2018. ápr. 24. 09:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Ott valami egyéb problémának kell lennie. Laza kötés esetleg? A 40A-es nem károsodhat ha a fedő védelem 25A-es. Jobban szét kéne nézni ott. Nézesd meg, hogy a bekötés jó volt-e (esetleg laza, vagy nem megfelelő vezeték).
2018. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!