Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Routerről be lehet állítani,...

Routerről be lehet állítani, hogy milyen készülék kapjon wifi jelet vagy, hogy mennyit kapjon?

Figyelt kérdés
Fura kérdés. De az a lényeg, hogy a barátnőmmel élek és a hugom pár hónapra ideköltözött a munkája miatt. A hugomnak van egy barátja, aki emiatt minden délután itt tölti a napot. A legdurvább meg az, hogy konkrétan a telefonja leszívja az összes netet. Nem viccelek, majd egy 2 hónap urán jöttünk rá, hogy mikor megjön, rácsatlakozik a pöpec kis iphone 6osával és kész, belassult az egész net. Ha én, a barátnőm és a hugom is a neten lóg, semmi baja. Ha megjön a gyerek, akkor teljesen lelassul. Barátnőm vette észre az összefüggést, és mikor tegnap egyedül maradtam a sráccal akkor is vagy 5 perc volt mire egy oldal betöltött. Mikor wcre ment, kinyomtam a telefonján a netet és semmi baj nem volt. Aztán persze visszanyomta. Megőrülünk már, és szóltunk is neki, hogy leszívja a netet, de hisztizett, hogy nem az ő telefonja miatt van, mert neki minden tökéletes. Most azt találtam ki, hogy ha lehet, beállítom a router, vagy utánakérdezek, hogy hogyan lehetne a telefonját letitltatni, vagy a legjobb lenne, hogy az adatforgalmat lecsökkenteni. Lehetséges ez egyáltalán? Nem értek ehhez, hogy őszinte legyek.

2018. máj. 2. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

router admin oldalán mac szűrés


tedd a kis lúzer iphoneját tiltóra

2018. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sávszélesség korlátázására is van lehetőség (QoS), és a tiltásra is (MAC cím szűrés).

Sajnos az előbbit előszeretettel szokták kiszedni a gyári szolgáltató által szolgáltatott routerekből, viszont a második (tiltás) lehetőség szinte biztos hogy adott.

Milyen márkájú, modellű a WiFi routeretek?

2018. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Asus Ac750 dual band. Jobb lenne a sávcsökkentés, mert ha most letiltom, tutira tudni fogják, hogy ezért. És nem akarok balhét.
2018. máj. 2. 18:25
 4/7 Zzzoli ***** válasza:
Így van ahogy az előttem szóló írja, sokmindent lehet, sávszélesség korlátot, kvótát, stb...
2018. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olvasgass:

[link]


Minden gyártónak más-más a kezelőfelülete, QoS funkciónál keresd a bandwidth lehetőséget.

2018. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy más gépekre lehet alkalmazni, de nem tudom, hogy telefonra is érvényes-e.
2018. máj. 3. 09:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Természetesen érvényes. A mobilnak is, és egy gépnek is van MAC(fizika), illetve IP azonosítója/címe.
2018. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!