Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sürgős! Felszállhatok a...

Sürgős! Felszállhatok a drónommal a XI. kerületben?

Figyelt kérdés
Szeretnénk pár képet készíteni egy XI. kerületi iskolaudvaron a Dji Mavic Pro drónommal, viszont nem tudom, hogy felmerejek-e szállni.. Azért gondoltam arra, hogy nem feltétlenül biztonságos ez, mert sokszor láttam, hogy a drónok (illetve az iránytűjük) megőrülnek nagy vas tárgyak, vagyis mágneses interferencia közelében. Tudom, hogy ez függ attól is, hogy előtte jól bekalibrálom-e az iránytűt, és azt is, hogyha nagy mágneses téren szállnék fel, akkor a drón távirányítója kijelzi ezt egy hibaüzenetként, ám a nagyobb félelme inkább attól van, hogy ezt a hibaüzenetet nem a felszllás előtt jelzi ki a távirányító, hanem már a felszállás után, a magasban jelenik meg, és akkor a drón nagy valószínűséggel jelt veszít, irányíthatatlanná válik, és onnantól gyakorlatilag már szinte biztos, hogy nekiütközik valaminek, ami természetesen nem ér meg pár képet a magasból.. Szóval végső soron az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy rendes kalibrálás után, illetve abban az esetben, amikor a drón távirányítója nem ír ki semmilyen magas mágneses interferenciára utaló hibaüzenetet, fel merjek-e szállni vele kb 40-50m magasságba..?

2018. máj. 14. 22:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam.. A VI. (6.) kerületről lenne szó:)
2018. máj. 14. 22:40
 2/11 anonim ***** válasza:

Amint megvannak az engedélyek rá, illetve van érvényes biztosításod, használhatod.

A gyakorlat pedig az, hogy nem kapsz engedélyt.

Anélkül pedig illegális a dolog, így lényegtelen hogyan kalibrálod. Szabálysértési eljárást indíthatnak ellened, sőt a szabálysértéshez használt eszközt, vagyis a drónodat lefoglalhatják.

A biztosításra azért van szükség, mert bármikor előfordulhat az, hogy keletkezik egy hiba a drónban, lezuhan, és kárt okoz. Ilyen esetben az anyagi kárt a biztosító fizetné meg, hogyha egyébként minden megfelelt az előírásoknak.

2018. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tisztában vagyok vele, de elsősorban nem erre voltam kiváncsi. Kérem, ha valaki ért a téma "műszaki" részéhez, akkor segítsen válaszával!
2018. máj. 14. 22:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Oké, akkor a műszaki rész, ekkora baromságot életemben nem hallottam amit itt összehordtál.

Szóval a valós veszély nem érdekel, de helyette felépítesz magadnak egy téveszmét és pozitív visszaigazolást keresel?

Nincs.

2018. máj. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért nem hiszem, hogy a sulid vasból épült volna, és egy ereszcsatornától nem fog megőrülni..Voltam a Hidegkúti stadionban és csak egész közel a fémszerkezethez kezdett el panaszkodni... Mondjuk az phantom volt, de nem hiszem hogy ennyiben különböző lenne a p4 és a mavic
2018. máj. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Ez már inkább előre vitt. Mert megértem, hogy szabáylozásilag macerás felszállni hivatalosan egy ilyen helyen, de egy az, hogy nem ez volt a kérdés, kettő az, hogy engedélyt valószínűleg nem kapnék, szóval ebből a szemszögből nézve vehetjük úgy is, hogy a kérdésem is értelmetlen (de pont itt van a hangsúly, hogy nem az, mert mégis feltettem, és tartalmilag nem a szabályokról szólt stb..) három pedig az, hogy nem baromság az amit írtam, mert mindegyik esetre láttam már példát, illetve ha a "baromságot" a kérdésem azon részére érted, ahol gyakorlatilag megkérdezem, hogy vajon egy épületekkel körülvett terület kihatással lehet-e a drón iránytűjére, akkor az nem (idézem) "magamnak kitalált baromság" hanem maga a megválaszolásra váró kérdés (ami lehet, hogy számodra baromság, de számomra nem, mivel feltettem a kérdést:D). Összegezve pedig köszönöm mégegyszer a választ, és kérlek inkább tapasztalatokat írjatok, amikből esetleg én is okulhatok:)
2018. máj. 16. 00:33
 7/11 anonim ***** válasza:

"három pedig az, hogy nem baromság az amit írtam, mert mindegyik esetre láttam már példát,"


Szóval a realitás talaján maradva, mondjuk ki azt, hogy a drónod alapvetően a mágneses tér érzékelésére alkalmas szenzorral tájékozódik. Aminek az esetleges működési zavara nem befolyásolja a kapcsolatot a vezérlővel. Az megint más dolog hogy kapcsolatvesztés, kritikus akku töltöttség esetén haza indul. Ez ellen az a megoldás hogy röptetés előtt átállítod a home location-t ugyanarra a helyre ahol vagy. Ha távvezeték van a közelben, ne reptess. 10 méteres távolságból meg se 230 voltos vezeték, se vasoszlop nem okoz interferenciát.

A home location-t pedig felszállás előtt állítsd át arra a helyre ahol vagy.

2018. máj. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

először is mindenképp olvasd el elejétől végéig a használati útmutatót (Google a barátod, a neten megtalálod magyarul is, angolul is), amiben többek közt erről is írnak. aztán gyakorolj a géppel valami

városon kívüli helyen, emberektől, forgalomtól és mindentől távoli helyen, ahol lehetőleg senki nem lát. a suliban, városban és környékén meg inkább ne repkedj. amíg nincs kellő tapasztalatod, addig semmi esetre se, de inkább utana se. még akkor se, ha a suli is megengedi. anélkül meg pláne ne!


az iránytű megzavarodásán nem segít az automatikus hazatérés, meg a remek kapcsolat a távirányítóval és a kézi vezérlés sem. az iránytű mondja meg a gépnek, hogy merre van az előre/hátra/balra/jobbra. ha az iránytű megkergül a sok vas, vagy mágneses terek miatt, akkor hiába mondod a gépnek, hogy melyik irányba mozduljon, mert a gépnek fogalma sem lesz, hogy merre van az irány, amit mondasz.


ha vas van a közelben, akkor pláne ne kalibráld a gépet, mert csak mégjobban összezavarod. ha iránytű hibát jelez a gép, akkor vidd odébb, keress mágnesesség mentes helyet, ahol már nem zavarja a fém a gépet. kalibrálni minden fém dologtól minél távolabb kell a gépet, lehetőleg egy rét közepén, ahol semmi vas nincs és lehetőleg kulcsok sem a zsebedben.

2018. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az engedély és biztosítás hiánya, illetve a büntethetőség sem utolsó szempont, de első sorban azért nem ajánlom, hogy ilyen helyen repülj, mert a kérdésed alapján hiába van drónod, nincs elegendő tudásod és repülési tapasztalatod hozzá, hogy kellő biztonsággal kezeld a gépet. így pedig fokozottan veszélyes emberek között és városban repülnöd. tudás, tapasztalat és rutin hiányában, ha bármi váratlan történik, akkor nem tudod biztonságosan irányítani a gépet, másokat veszélyeztethetsz a suliban, akár anyagi kárt is okozhatsz. az pedig rád is, a drónodra, a körülötte tartózkodókra, de minden más drónosra is károsan hathat, mert ha balesetet okoz egy drón, akkor mégtovább szigorítanak a már így is betarthatatlanul szigorú szabályokon. ennyit meg tényleg nem ér egy drónos kép a suli udvarán...
2018. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kb már két hete megejtettük a repülést. Max magasság 12 méter volt, látott elég műholdat, semmi probléma nem volt. Egyébként van gyakorlatom drónkezelésben, kb. pilóta szinten repülök, csak ilyen különleges helyzetben még nem voltam, ezért bátorkortam egy kérdést kiírni. Egyébként pedig köszönöm mindenkinek a válaszokat, segítségemre voltak:)
2018. jún. 7. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!