Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CNC Esztergagepenkel mit...

CNC Esztergagepenkel mit jelent a "Z" es melyik oldal a +?

Figyelt kérdés

Segitsegeteket szeretnem kerdezni adott egy CNC esztergagep. Intorex CKX 1600. Melyik oldalt van a "+" es mit jelent a "z" ? Elore is koszonom.

Tobb fajta jelzes van rajta A/X/B De ezek a keseknek a jelzese. Szoval a programban tudom, hogy melyik kesen kell allitanom. Nem jovok ra, melyik oldalt van a + es a -



#CNC #gépészet #esztergagep
2018. máj. 17. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Z mint vizszintes tengely, a + pedig attol fugg hogy elso vagy hatso kestartos gep.
2018. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsanat. Nem ertem egesz pontosan mit szeretnel irni. Vagyis pontosabban "hatso kestartos gep". Itt van egy kep a geptrol:


[link]


5-dik kepen jol latszik. De abbol a 4 bol csak 3 db-t hasznalunk. Van az elovago kes (ahol a gyuru van). A illetve az X axist hasznaljuk. Mellete ha jol tudom egy B axis is talalhato. Az nem tudom mire jo.

2018. máj. 17. 13:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Jah...,hogy késtartós :D. Ahogy a kepen is latszik...de nem tudom + vagy - e jobb oldalt :D
2018. máj. 17. 14:32
 4/9 anonim válasza:

Minden eszterga gépen a főorsó középvonala a Z tengely, ha szemben állsz a géppel Z+ irány jobbra mutat (az teljesen mindegy hogy első vagy hátsó késtartós a gép)

Ezen a képen jól látszik:

[link]


A vezérlő képernyőjén pontosan megtudod nézni hogy melyik tengely milyen irányba mozdul, indítsd el a programot és nézd a koodináta értékeket.

2018. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor fel lenne cserelve ? Mert a programban jobb oldalt van a Z- (allitolag). A mult heten probalgattam mindket iranyban elvinni (Z+ /Z-). Adott egy meret. Ebbol 2db butorlab jon ki. Van egy sablon amiben pontosan kell talaljon. Nos ha Z-, akkor rossz helyt vag be a cirkula. Z+-ba pontosan talal. Az a fura, hogy Z-ben viszik legtobben (kollegak) es nem ellenorzik le. Dolgoztam volt meg mas esztergagepeken is de ott fel volt irva melyik iranyba van a + illetve a -.
2018. máj. 18. 15:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ez a kerdes kicsit mozgatja a fantaziam:

Szoval hogy dolgozhatsz CNC-n ha ilyen alap dolgokat nem ertessz?

2018. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eleve hogyan irsz programot ha mar az nem tiszta hogy Z- vagy Z+ merre mozdul?
2018. máj. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyire kevés a szakember? :D Nálunk ilyen embereket nem alkalmaznak, ha egy esztergán nem találod meg a Z-t akkor tényleg nagy baj lehet. :D
2018. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De ki mondta, hogy programot kell irni haa ? :D Nem figyelsz. Olvasd el ujbol amit irtam.


Ket hete vagyok az esztergan. Mondjuk.., hogy aki az esztergan dolgozott nem ertett annyira hozza es baromsagokat mondott / tanitott.


Gondolom 1 eves korodtol CNC-zel. Annak konnyu. En meg nem dolgoztam CNC-n soha xD

2018. jún. 1. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!