Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pendrive vagy külső merevlemez...

Pendrive vagy külső merevlemez jó áron?

Figyelt kérdés

Üdv 1 terra körüli adathordozót vagy usb-t vennék csak

azt nem tudom hol érné meg. Néztem wish-en de inkább a minőséget választanám.És egy + kérdés a 3.0 vagy 2.0 az a adatmásolási sebességre vonatkozik ?


2018. máj. 17. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Wishet és egyéb ilyen kínai online shopokat számítástechnikai szempontból felejtsd el. Egyszer vettem egy Lexar microSD hamisítványt, 6 napig működött.

Western Digitalt ajánlom, jó ár/érték arány, megbízható minőség. Usb 3.0 sokkal nagyobb sebességre képes, mint egy 2.0-ás port, manapság gyakoribb, hogy alapból 3.0-ás porttal adják. Plusz egy valami: ha a 3.0 port sebességét szeretnéd elérni, 2.0-ás portra csatlakoztatva nem fog menni.

2018. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és wishen pedig jól olvasd el, hogy mit tervezel megvenni. A kép nem fedi a valóságot: oda van írva a leírásba, hogy csak egy tokot kapsz, nem az adathordozót.
2018. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amazonon vedd német webboltjukból, ingyen szálítanak. Magyarországon pont adattárolót nem szabad venni, mert az Artijus kiharcolta, hogy ezek után legyen egy csomó adó.
2018. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, ilyesmit mindig külföldről vegyél. Ha felvet a pénz, akkor 1 TB-s SSD-t szerezz be, nem bánod meg.
2018. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én angliából vettem 32gb-os memóriakártyát telefonba. Írásvédett volt, és csak 5 gigát engedett ráhúzni...

Illetve ilyen 500gb-os meg 1 terrás pendrive-okat is lehet kapni nevetséges áron. Azok is hasonlóképp vannak átírva, de egyébként csak 4-8 gb-osak, szóval legyél óvatos mert a legtöbbjük kamu. (Még akkor is ha tök élethű a logó/festék/csomagolás)

2018. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
CD, DVD BLU-RAY lemezeket vegyél, sokkal tovább bírja mint egy Pendrive vagy egy HDD.
2018. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 Fat32-ben formázva persze, hogy nem enged többet másolni egyszerre. Formázd NTFS-be. Az 500 gigás, meg terrás pendrive-ok nem kamuk, csak piszkosul lassú írási és olvasási sebességük van, szinte használhatatlanok. Hacsak nem .txt-ket szeretnél tárolni rajta...


#6 tartósak persze, meg macerásak cserélgetni a meghajtóban. Arról nem is beszélve, hogy a működésképtelenségig lehet őket karcolni akaratodon kívül is

2018. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7 Nekem vannak itthon 6-10 éves DVD lemezeim és működnek, CD lemezek meg 15-20 évesek szintén jók.


Erről mi a véleményed?


Egy Pendrive HDD ennyi idő alatt simán tönkre megy, azok ki bírnak 5-8 évet, és dobhatod ki a kukába, és mehetsz a boltba és vehetsz egy újat.

2018. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ezt néztem ki Amazon-on [link]

ez most mennyire átverés ?

Ja és Amazonra milyen kedvezmények vannak ?

2018. máj. 17. 19:08
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Az csak maga a tok.


#7 Úgy emlékszem nem engedte géppel formázni, mert elvileg írásvédett... De egyébként azt is meglehet csinálni/átírni, hogy mást írjon ki kapacitásnak mint ami valójában. Szerintem ilyet fogtam ki.

2018. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!