Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sérülhet egy karóra konyhai...

Sérülhet egy karóra konyhai használat során?

Figyelt kérdés

Talán elsőre furcsa lehet, de felmerült bennem. A hőmérséklet miatt kérdem, vagy ha esetlegesen közel kerül az óra a kezünkön a lánghoz, ez okozhat sérülést, vagy ennél komolyabb behatások kellenek?


Műanyag tokozású óra egyébként ami miatt érdekelne, egy speciális műanyag tokozással ellátott óra, ütés -és vízálló.



2018. máj. 19. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismeretségi körömben konyhai munkához senki nem hord karórát, ezért aztán nem is sérülhet. Karórában kezet se lehet mosni rendesen.
2018. máj. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első: miért ne lehetne kezet mosni karórában? Rajtam hosszú évek óta van karóra, akkor is. ha sütök-főzök. Ilyenkor sűrűm mosok kezet, de semmi baja nem lett a karórámnak.
2018. máj. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Ez abszolút mértékben függ az óra kivitelétől és a használó óvatosságától.

Mondjuk egyik sem szereti, ha lángba érnek vele, de azt azért észrevenné a tulaj is XD

Mondjuk nyilván egy Casio Mudmaster lényegesen többet bír, mint csodálatos Rolex. Ugyanakkor pl a Breitling Emergency elvileg kibír egy légiszerencsétlenséget is, és ha túléli a pacák, még segítséget is hívhat vele.

2018. máj. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem Mudmaster, viszont G-SHOCK amit viselek, a DW6900-as szériából. Csak néhanapján szoktam főzni ha megjön a kedvem, és kíváncsi voltam, vajon ezt kiállja e az óra.


Nem, nem úgy gondoltam, hogy belenyúlok a lángba. :D


Hanem úgy, ha esetleg közel érnék véletlen hozzá, vagy felcsapna az óra közelébe, akkor ez okozhat e kárt, vagy nyugodt lehetek és ennyit kibír a szíj és a tokozás.

2018. máj. 19. 12:18
 5/5 anonim ***** válasza:

"...sűrűm mosok kezet, de semmi baja nem lett a karórámnak."


Parasztos egy kézmosás lehet! A szappanos víz az óraszíj alatt marad, és ráfolyik a kezedre, vagy befűzöd a törölközőt a szíj alá? :-D

2018. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!