Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 6 ohm-os erősítőre semmiképpen...

6 ohm-os erősítőre semmiképpen sem tehetek 4 ohm-os hangfalat?

Figyelt kérdés

A helyzet:

Régen (több mint 10 éve)vettem egy LG 5.1 egybeszett házimozit, amit aztán soha nem használtam, talán ment 10 órát. Hátsó hangszórók nehézkes elhelyzése + kisgyerek érkezés miatt. Gyakorlatilag új.

6 ohm-os erősítője van. Később komolyabb rendszer építésébe kezdtem.

Egyik nap gondoltam rá, hogy eladom, de előtte meghallgatom. Azt hittem a mostani rendszerem után valami szörnyű lesz. És meglepődtem, mert egészen korrektül, dinamikusan szól. Háttérzenére teljesen jó. Egyedül az hiányzik belőle, hogy az 5 kicsi hangfalakban nincs magassugárzó, csak közép.


Pár ismerőst megkérdeztem, soknak volt régen ez a tipikus olcsó 5.1, a drágábbakhoz olyan hangszórót adtak, ami magassugárzót is tartalmazott. Oda is adták volna, de mindegyik 4 ohm-os.


Sajnálnám kidobni, de az is igaz, hogy "sokat" nem éri meg rá költeni. Amúgy igaz anno 40 ezer Ft volt, de szerintem jobban szól, mint ezek a mai egybe vackok 3-szor ennyiért.


Na a lényeg, hogy szerintem sokkal jobban szólna a cucc magashangszórós hangfallal. Van, de az 4 ohm-os.

Ráköthetem?



2018. máj. 24. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Rákötheted.
2018. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rákötheted csak az erősítőd maximum teljesítményének minimum 30-40%-val kevesebbet engedj a hangfalra és a hűtésre is figyelj(maximum poti állás nem feltétlenül egyenlő maximum erővel arra figyelj).
2018. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!