Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Azt a tömeg kínai lézermutatót...

Azt a tömeg kínai lézermutatót ami 2db AAA elemmel megy lehet működtetni 3,7 voltos lítium vagy lipo akkuról?

Figyelt kérdés

A 1,5 voltos bolti elemről jobban világít mint az újratölthetőről, és 1-2 mp kell neki míg "felizzik".

Ilyen a lézer:

[link]



2018. máj. 25. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

AAA elemek maximális feszültsége ~1.7V (ebből ugyebár 2db kell bele, ami kb 3.4V)


Li-Ion/Li-poly akkuk max feszültsége ~4.2V


Valamint a Led -eknél (a lézer-ledet is beleértve) az áramerősséggel is számolni kell és bizony a lithium alapú aksiknál az nagyobb, mint 3db AA elem esetében.


Szerinted kibírná?


Az újratölthető elem (valójában Ni-Mh akku) névleges feszültsége ~1.2V, ez az oka a kisebb fényerőnek valamint a lassabb nyitás magyarázható az akku kisebb teljesítményével.

Összességében azt tudom javasolni, hogy egy 3.3V -os stab.kockával köss rá li-ion/li-poly aksit.


Megj.: Stab.kocka alatt feszültség stabilizáló ic -t értettem.

2018. máj. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, nyákra tették-e a lézerdiódát egy előtét ellenállás kíséretében, na meg hogy milyen színűről beszélünk? Ha túltáplálod, még ha nem is purcan ki azonnal, drasztikusan le tud rövidülni az élettartama, ha túlmelegszik. Kéne hozzá specifikáció, de pont azért olcsó kínai, mert az nincs neki. Én maradnék az AAA-nál.
2018. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!