Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ebay-ről ez a LED lámpa...

Ebay-ről ez a LED lámpa mennyire rossz minőségű, szerintetek bírják majd 1 évig vagy fél évig legalább?

Figyelt kérdés

[link]


4. darab ilyen lámpát rendeltem az ebay-ről ilyen reflektor formájú R50 a fürdőszobában van nekem ilyen és néztem online itthoni webshopokba kb. 1500 egy normálisnak mondható ez nem lenne sok de szállítással együtt meg ez az már 3000Ft ra jön ki egy darab za meg úgy nem olyan jó megnézem ebay-en is és amit belinkeltem abból rendeltem 4 darabot ott 2312 ft ért vettem tudom az nem a legjobb de legalább azt remélem hogy majd fél vagy 1 évig bírja egyenként addig amíg ben nem szerzek valami normálisat most is LED volt benne valami total green amit kb 1000 ft volt darabja még a tesco-ból vettem de az nem látszott annyira rossz minőségűnek mégis kb az is 1 évig bírta!


Még tavaly vettem szint úgy 3darabos sima ledeset E27-es foglalattal kb 700ft volt darabja az kb az első kettő az első hónapban tönkrement az utolsó kb 3 hónap múlva már nem tudom az milyen volt de ami most benne volt amiről beszéltem abba kb 1 éve vettem ledeset előtte sima izzószálas volt benne, úgy, hogy most, hogy tönkrement még meg volt az 50 wattos az egyik azt csavartam vissza a másik ledes még üzemel mind a kettő 1 éves volt majd ha legközelebb megyek bevásárolni veszek valami normálisat de addig jó ez, de ahol lakom kis falu itt hibába kérdezem sehol sem volt vagyis volt kb 300 ft ért de az is sima izzószálas volt olyat meg nem vettem mert az nekem is volt izzó amit előtte kivettem belőle kb. egy éve mielőtt kicseréltem ledesre!


Egyébként a kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyet érdemes ezekből a ledesekből venni jó tudom amit fentebb linekltem az gondolom gagyi annyi pénzért meg főleg de gondoltam megér egy próbát hátha azt remélem talán fél évig bírja majd akkor meg szerzek be valami normálisat vagy teszek bele izzószálasat de nekem a ledes után annak nem tetszik már így annyira a fénye!


Az ebay en egyiknél sem volt írva semmilen név mármint a márka csak a típus szám meg watt stb egyébként amit onnan rendeltem azt ugyan úgy beletehetem az itthoni foglaltba is jó tudom a foglalat ugyan az e14 de talán a feszültség lehet más ezt nem tudom!


De hogy úgy az őszintét megmondjam volt már drágább phillips ledesem ami nem volt olcsó kicsivel több mint 2000 ft és az sem bírta sokáig konkrétan még addig sem mind egy 200ft sima izzó szálas égő mert az legalább bírja 2-3 évig ezek meg max 1év max másfél év!

Az áramkörrel nem hiszem hogy lenne baj mert pl a szobában és nappaliban kb5 éve benne van már a kompakt 15w-os csavart égő a konyhában szint úgy ledes van már kb kicsivel több mint egy éve az GU10 annak is kb 1000 ft volt darabja ott addig avval nem volt baj!


végül is arra lennénk kíváncsi, hogy a fenti belinkelt lámpák milyenek lehetnek szerintetek különben meg érdekes mert kb mindnél 20.000-40.000 óra üzemidő van és még addig sem bírják mint egy hagyományos izzószálas kb 3 évig se, még a drágábbik fajta is persze tisztelet a kivételnek ahogy írtam is de szentetek miért van ez, ez így sem nem környezet kímélőbb mert sok a szemét a sok tönkrementekből és drága is tehát nem is gazdaságos ha csak eddig bírja hiába kevés a fogyasztása!



2018. jún. 3. 18:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk, hogy utána néztem youtube-on is láttam, hogy valakik megjavítják az ilyen tönkrement lámpákat, ezt azért én nem merném de állítólag azt írják több helyen, hogy az ilyen lámpáknak a legtöbbször a gyenge elektronikájuk miatt mennek hamar tönkre de ha meg lehet javítani akkor pl hogyan?
2018. jún. 3. 18:53
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem az élettartalmuj miatt aggódnékk, hanem ink h leég a kecód, annyira silány minőségűek tudnak lennie ezek a vackok
2018. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a link csak egy példa, tzsom bem ilyet vettél


[link]


Elöző voltam

2018. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hm ennyire rosszak hát akkor amint megjönnek dobom is őket ki a kukába, nehogy vélelemül valaki bele tegye akkor addig marad az izzószálas amíg nem szerzek valami normálisat azért köszi hogy ezt leírtad erre nem is gondoltam persze jogos sok a vacak ott
2018. jún. 3. 19:40
 5/9 A kérdező kommentje:
azért a belinkelt videó sem semmi de akkor ennyi erővel az itthon kapható olcsóbb vackok is kb ilyenek lehetnek
2018. jún. 3. 19:41
 6/9 A kérdező kommentje:

Végül is a válaszokból ítélve nem hiszem hogy bele merjem-e tenni vagy inkább dobjam ki, bár valószínű lehet nem kísérleteztek vele, annyit nem ér!

Mint mondtam faluban lakom itt ilyet nem lehet kapni ha rendeltem volna akkor az szállítással együtt kb darabja majd 3000ft rá jött volna ki azért néztem az eBay-ről, bár amit mondtál az eléggé tanulságos meg a Videó is elég meggyőző meg hát tényleg ilyenek az eBay-es wish-es cuccok!


Ezért inkább rendeltem meg másik kettőt a gearbestről előzőleg is onnan rendeltem amikor GU10 és kellett a konyhába ha jól emlékszem az is EXUP mint amit most rendeltem R50-es et a konyhában is már kb benne van majd másfél éve ott 3 van és még egyiknek sincs semmi baja remélem azért ez csak biztonságosan és itt azért nem olyan silány mint a konyhába itt kb össz-vissz a kettőért fizettem 6,52 dollárt úgy hogy nem regisztrált légi posta és biztosítást sem közöttem rá erre a kis értékű termékre nem fontos szerintem 7,82 dollár lett volna de volt még kb kicsivel több mint 1 dollár kuponom így egész jól kijött igaz kicsi sokat kell rá várni de még így is jobb mint ha itthoni webshop-bol vettem volna mert ott szállítással együtt többe került volna 1 darab!

Azért ide linkekem melyiket vettem!


[link]

2018. jún. 4. 19:06
 7/9 anonim válasza:

[link]

Én ilyeneket vettem. Nagyon jól világítanak. Személyes átvételre is van mód Budapesten a Práter utcában. 3 év garanciát vállal ez a spanyol cég (aigostar) minden termékére. Én még csak fél éve használom őket, de őrzöm a blokkot szigorúan. Nincs minden készleten az üzletben, pár nappal korábban kell a neten megrendelni. Nagyon korrekt üzlet, többször voltam már náluk vásárolni újabb különböző termékeket.

2018. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem köszi!

Már most mindegy mert egyenlőre jön az ebay-ről és a gerbest-ről is 1-1 páros ebből a fajtából ugyan itt nem nagyon van garancia rá ebay-en meg aztán főleg de azt lehet bele sem merem majd csavarni mert félek attól amit az első hozzászóló írt, hogy kigyullad ebay amúgy is híres a silány minőségű termékeiről úgy-hogy most rendeltem még másik kettőt a gearbest-ről azok jó mert abból már van itthon pont abból a fajtából már kb másfél éves mind a 3 darab és még semmi baja sincs az


Egyénként köszi utolsó majd elgondolkozom rajta de egyenlőre nem mert nekem amúgy mindenhol ledes van a házban, és most hogy rendeltem a gearbestes remélem jó lesz legalább 3 évig, amúgy azért nem akartam magyarból rendelni mint mondtam is többe jött volna ki 1 darab kb. kicsivel több mind 2000 ft így meg gearbest-ről szereztem be 1800 ft ért 2 jobb minőségűnek mondhatót ingyenes házhoz szállítással vagyis postázással igaz így kb 1 hónap vagy kicsivel tovább tart míg megjön de addig izzó szálas van benne de az ebay-ről is rendeltem ott kb 2 darab volt 1200ft de az inkább felejtős nem akarom magam megrázatni az árammal vagy kigyújtani az egész hálózatot házat, stb...

A személyes átvétellel csak az a baj hogy én mind mondtam kis faluban lakom és a legközelebbi helyen ahol így át tudnám venni pl. Szolnokon talán az is kb 70km re van tőlem itt kb ahol lakom 700 fő van van egy szomszéd kisebb város az 10km de ott ilyen nincs vagy nagyobb várások is vannak de az is 20-30km és bár szoktam oda járni de mostanában nem tervezem, igen legközelebb ha ilyen lesz és is olyan helyről fogom venni ahol garanciális!

Egyébként köszi!

2018. jún. 5. 00:58
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyébként amit belinkeltél az magában nem lenne drága de szállítással együtt már egy kicsit igen, de most látom ha tényleg 3 év garancia akkor meg is érné de ugye ott ki hozza pl GLS-DPD pl ide vidékre is, igen mondtad, hogy előre kell jelezni!

De mi van akkor ha pl garancia időn belül tönkre megy akkor hogyan tudom vissza küldeni, hogy pl kicseréljék ugyan úgy futárral, mert ha igen akkor az úgy jó lenne ezen akkor majd még gondolkodok!

Köszi!

2018. jún. 5. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!