Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el forgatókönyv...

Hogyan kezdjek el forgatókönyvet írni?

Figyelt kérdés
Szeretnék forgatókönyvet írni, de nem tudom hogyan kezdjek neki. Cím van, de nem tudom miről szóljon. Egy kisfilmről van szó (kb.20 perces). Nagy költségvetésben NEM gondolkozok, kamerám és mikorofonom van.
2018. jún. 3. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Sehogy.
2018. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"de nem tudom miről szóljon"


Akkor mégis, mivel töltenéd meg a forgatókönyvet? Tudod, párveszédek, cselekmények, helyszínek, sok ilyen maradi marhaság van ezekben.

2018. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy példa, amit egy-két minifilmben is láttam már:


"-A főszereplő hangja, míg a kép fekete: Azt hiszem, az egész úgy kezdődött..."

"-Ekkor a képen megjelenik a főszereplő."

"-Főszereplőnk folytatja a bevezetőt..."


Nehogy mindent én írják meg...

2018. jún. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*írjak

(Fránya autocorrect.)

2018. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Paxton91 válasza:
Legyen meg egy ötleted. A film nem más, mint probléma megoldás. Majd miután az ötleted megvan, dolgozd ki. Legyen meg az eleje és a vége. Nem fog menni máshogy. Tudd honnan indulsz, hova tartasz.
2018. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!