Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Településeknek, kerületeknek...

Településeknek, kerületeknek nem érné meg jobban a fix térfigyelő alkalmazása?

Figyelt kérdés

Nem a legjobb kategória, mert itt fényképezőgépekről és filmek/kisfilmek rögzítésére való kamerákról van szó, de nem találtam jobbat.



Szóval értem én, hogy 1 db forgatható térfigyelő helyett 2-4 kellene, de legalább nem fordulna elő, hogy pont nem arra nézett....

Sok helyre 2 db is elég volna.


2018. jún. 5. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
A településeknek (pontosabban a hatalmon lévőknek) az a típusú rendszer éri meg, amelyet "véletlenül" valamelyik haver a közbeszerzés kiírása előtt 2 héttel alapított cége gyárt, vagy forgalmaz.
2018. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na akkor ha legközelebb ilyen kérdésem merül fel, ez a jó kategória. :D
2018. jún. 6. 08:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Annak idején én is dolgoztam olyan cégnél, ahol panaszkodtunk hogy miért nem váltanak beszállítót, mert drága volt és egyéb kifogások is felmerültek.

Egyszer véletlenül nekem kellett menni anyagért, és amikor pakoltak a kocsira, szóltak hogy arra a csomagra vigyázzak mert törékeny. Mint kiderült, abba volt az ajándék plazma tévé. Gyors fejszámolás alapján csak azon a szállítmányon vagy 6 plazmatévé ára lett kifizetve fölöslegesen más beszállító árával összemérve ...

2018. jún. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mutyi mindenhol van, pl a mi társasházunkban is. :D Sok helyen családon belül is előfordul pl készülék javításánál.

Most nem így értem a kérdést.


Hanem hogy menőznek, hogy telerakják térfigyelőkkel a Kukutyin kerületet/várost, de mind forgatható és így olyan, mintha ott se lenne, mert elég sok esetben (matematikailag is esélyes) épp nem arra néz, amikor a bűncselekmény történik.

Ráadásul ha pl búra sincs rajta, még az ember a szeme sarkából is látja, hogy hoppá most épp nem erre néz.



Szóval nem miért a haver fantom cége, miért nem ez és ez a márka, hanem technikai jellegű kérdés.

2018. jún. 6. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:

4 fix kamera vs. 1 PTZ kamera esetén a 4 kamerához 4x sávszélesség, 4x rögzítő kapacitás, 4x licenc díj tartozik. Nem tudom, hogy mérik például a NETAVIS Observer licenceket, de tuti pokolian drága...

A központban 4x annyi monitor, 4x annyi hely a sok monitornak, 4x input a falvezérlőnek, és természetesen a falvezérlő licence sem olcsó. A nagyobb mennyiségű technika több hőt termel, ehhez nagyobb légkondicionáló, és a fogyasztás miatt nagyobb betáp (szünetmentes) szükséges. Az egész mennyiséghez nagyobb személyzet, technikusok kellenek, nagyobb a bérköltség, a járulékok.

A több ember több kiszolgálót (konyha, wc, öltöző, parkoló) igényel.

2018. jún. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor kevesebb ponton legyen a településen/kerületben kamera.



Annak nem látom értelmét, hogy van, de minek.

Bringát is ellopnak tőle 5 méterre és nincs róla felvétel.

2018. jún. 12. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!