Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » UPC-vel gondok vannak, hová...

UPC-vel gondok vannak, hová forduljak?

Figyelt kérdés

2018 áprilisában költöztem többedmagammal egy lakópark egyik házblokkjába. Április elején felhívtam a Digit, hogy szeretnék velük szerződni itt, de megtagadták, mondván nem építenek ezen a környéken egyelőre hálózatot. Nagyon mérges voltam rájuk, de a UPC-nél még aznap rákaptak az ügyre, azt ígérték, hogy ők mindenképp kiépítik, s az, hogy 21 családdal le tudnak szerződni külön öröm nekik.


Teltek-múltak a hetek, nem történt semmi az ügyben, mígnem április végén felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták, már levélben ki is értesítettek arról, hogy a hálózat kiépítésre került, pár hét (max 2-t mondtak) múlva jönnek az alvállalkozók és bekötik nekem. Azt hittem, innentől minden egyenes lesz, tévedtem.


Most július 9. van és hadban állok velük. Heti szinten ígérgetnek, visszahívásokról, 5 napon belüli bekötésről beszélnek. Június végén kértem, hogy rögzítsék asap a felháborodásomat, 27-én ez meg is történt, majd ismét csend. Én szinte minden nap hívtam őket. Ma már annyira mérges voltam, mert a szomszédnak azt ígérték, hogy jönnek kötni, nekem meg már ezt letagadták, hogy elkezdtem velük több helyen is levelezni, hátha történik valami. Most ezt a levelet kaptam: Kollégáinktól az alábbi visszajelzést kaptuk. A kiépítés és azt megelőző felmérés hatósági engedélyeztetést igényel, melynek átfutási ideje több hónap is lehet. Mivel korábban az ingatlanok tulajdonosa, az épületek építtetője elzárkózott az engedély kiadásától, a projektet leállítottuk. Sajnos emiatt az egész folyamatot újra kellett indítani, így az engedélyek beszerzését is, mivel ezeknek rövid határideje van, ilyenkor mindent újra kell igényelni. Üdvözlettel, UPC Online csapat


Akkor ez azt jelentené, hogy április óta az összes hívásunk, érdeklődésünk semmivé vált? Miért tudják ezt a 21. században megcsinálni, mikor már szinte a világ minden pontján van internet, kábeltévé…


Lassan 3,5 hónapja tart ez a folyamat, pedig egy megyeszékhelyen élünk, nem is annyira eldugott helyen.


Próbáltam érdeklődni, milyen engedélyek kellenek ehhez, ki az, akitől még nem sikerült beszerezni, hová tudok írni, kivel tudok felsőbb körökből beszélni, de semmi válasz. Úgy érzem, hülyének vagyok nézve a szomszédaimmal egyetemben, de már nem tudjuk, merre induljunk, mert nincs ügyfélszámunk, ezért még csak jogi intézkedéseket sem tudunk egyelőre tenni az ügyben.


2018. júl. 9. 16:34
 1/5 anonim válasza:

Magyar Telekom

ezt próbáltad?

2018. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hiába fordulsz bárhová, nem kötelező nekik megcsinálni mindenhol.

Ha úgy látják ők hogy nem éri meg nekik kiépíteni, akkor nem lehet semmit tenni.

2018. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
T-com csak a páros oldalt építette ki, a páratlant nem hajlandó. Az invitel nem jön Miskolcra... szuper.
2018. júl. 9. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utca netes oldalán nincs ismerős? Egy wifi extenderrel nem lehet átlőni hozzátok a netet?

Kérdezz meg valakit, számlafelezésért cserébe biztosan belemegy.

2018. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mivel korábban az ingatlanok tulajdonosa, az épületek építtetője elzárkózott az engedély kiadásától, a projektet leállítottuk"


Ez lesz a kulcs hozzá. A UPC elindította a beruházási folyamatot, a hatósági engedélyeket beszerezte satöbbi, satöbbi. Viszont a tulaj/építtető végül kvázi megvétózta, így az engedélyek egy része már lejárt. Mivel ezek lejártak, újra meg kell igényelni, ami ugyanúgy idő, bár a UPC fogalmazásából úgy tűnik, hogy végre a tulaj/építtető beadta a derekát, és belement a kiépítésbe. Az ügyfélszolgálaton meg úgyis azt fogják mondani, hogy mindjárt kiépítik, mert ők csak annyit látnak, hogy a beruházás folyamatban van. Igazából ha nincs más szolgáltató, akkor csak várni tudsz. Ha már tényleg csak az engedélyeket kell beszerezni, akkor is szerintem min 1 hónap lesz.

2018. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!