Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Honnan tudjam milyen akkumulat...

Honnan tudjam milyen akkumulatorom van?

Figyelt kérdés

Szetszereltem egy laptop akksijat es a benne levo akksi rudakra csak annyi van irva halvanyan h 0C5A5A, meg meg szamok es betuk ami valszeg sorozatszam vagy hasonlo, mert mindegyiken mas, csak ez egyezik meg. Utana szeretnek nezni mekkora feszultsegek kozott mukodik mert fel szeretnem hasznalni, de erre nem dob ki semmit. Honnan tudhatom milyen toltot vegyek neki?


Megmertem multimeterrel es 2db kozel 3 voltot mutat, 2db 0.88 voltot, es 2db 0 voltot. Gondolom utolso 2 kuka. Az elsok meg gondolom jok, es mi a helyzet a kozepsovel?


Es egyebkent abba se vagyok biztos h 18650-esek e. Ez a meretere es alakjara utal? Vagy masra is? Mert kinezetre teljesen ugyanugy nez ki mint a 18650-es.



2018. júl. 9. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem ezek 18650-es cellák és véleményem szerint a 3 Volt is kevés.
2018. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A közel 3V-os alsó határra van merülve, még valószínűleg menthető, a többi egyértelműen kuka.
2018. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan 2,5 V alatt kapcsol le a cellavédelem, nem csak laptopban (méréssel is meggyőződtem róla), hanem a Kínából rendelhető PCB-védelmeknél is ez egy általános védelmi küszöb.

Nem mondom, 2 V-ra merült akku is még esetleg használható lehet (tesztelni kell), de 0,88 V már hulladék kategória.

2018. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jolvan, koszonom a segitsegeket!
2018. júl. 11. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!