Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi ez a henger alakú valami...

Mi ez a henger alakú valami néhány kábel csatlakozója előtt?

Figyelt kérdés

A monitor kábelemen, és még sok helyen láttam ilyet.

(a képen közvetlenül a csatlakozó után)

[link]

Ez micsoda? Köszönöm!



2018. júl. 11. 07:04
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Amikor az egyiket véletlenül összetörtem, egy ólom vagy valami ahhoz hasonló henger volt a műanyag borítás alatt. Ezért is kezdett el érdekelni.
2018. júl. 11. 07:05
 2/41 anonim ***** válasza:
75%
2018. júl. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Tényleg ez az, most már értem :)

Az enyémen egy csöppet primitívebben van megoldva, konkrétan két kötegelő és egy henger közöttük, de ugyan az.

2018. júl. 11. 07:26
 4/41 anonim ***** válasza:
0%
A lényege hogy akadályozza a súlyánál fogva, hogy mozgatáskor megtörjön a kábel a konzol tövénél. Lényegében ennyi. A kábel inkább csak a nehezékig mozog.
2018. júl. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

idézet a linkelt cikkből:

"A ferrit az gyakorlatilag összepréselt szénpor."

A pofám leszakad....

2018. júl. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

Nehezék....

anyám borogass

2018. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
0%

#4

Megnéztem a linket. Ekkora orbitális baromságot rikán hallok! Ahhoz amit leírtak, a kábelt egész hosszban árnyékolni kell! Vagy esetleg a ferrit-gyűrűben van jel-értelmező hogy megkülönböztesse a jeleket? Ja! és hogyan töröl? Húúú, ha a hülyeség fájna, .....

2018. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

#5-nek:

Mit is jelent a latin Ferrum szó amiből a ferrit-et kreálták? Esetleg vas? Az én pofám is leszakad!

2018. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt blog ostobaság, a szén nem ferromágneses anyag, összepréselve pedig vezetné az áramot.

A ferrit ferromágneses szemcséi viszont egymástól szigeteltek (porkohászati keverék), ezért nem vezeti az áramot. Így lehet kiküszöbölni az anyagban az örvényáramok keletkezését, ami a nagy frekvenciás viselkedést lerontaná.

Alacsonyabb frekvencián (hálózati trafó, 50 Hz), elegendő a vasmag lemezeinek egymástól való szigetelése az örvényáramok csökkentéséhez. Nagyfrekvencián ez már kevés lenne, alkalmatlan.

A vezetékre helyezett ferritgyűrű a vezeték impedanciáját növeli meg a nagyfrekvenciás áramokkal, meredek impulzusokkal szemben, mindkét irányban. Ezáltal biztosít bizonyos zavarcsökkentő hatást.

2018. júl. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Nagyfrekvenciás természetesen egy szó, csak véletlenül írtam külön.
2018. júl. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!