Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Buck vagy Boost Konverterre...

Kukacgizi kérdése:

Buck vagy Boost Konverterre visszacsatolás de hogyan?

Figyelt kérdés
Jelenleg Buck converter-re szeretnék vissza csatolást, később majd Boost-ra is, 12V-ból stabil 5V kellene terheléstől függetlenül. találtam adatlapokat ahol leírják a számítás menetét, meg építettem az alapján de 5 percig működött kb. Type 2-es visszacsatolással. Valaki tud nekem tanácsot esetleg segítséget adni?

#tápegység #feszültségszabályzó #Buck Converter #step down converter #switch mode power supply #non isolated power supply #switch mode power converter
2018. júl. 26. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden konverter IC adatlapján szerepel az ajánlott kapcsolás, nem értem a problémád.

Type 2, ennek semmi különösebb értelme nincs így önmagában, csak gondolom, kiolvastad valamelyik adatlapról az egyik variációt. De akkor miért nem árultad el, hogy melyik adatlap a rengeteg közül?

Maga a szabályzás egyszerű, minden ilyen IC-nél van egy referenciafeszültség, van egy kimeneti osztó. Egy műveleti erősítő jellegű áramkör figyeli a kettő közötti különbséget.

– A noninvert bemenet kapja a referenciát.

– Az invertáló bemenet a leosztott kimenetet (negatív visszacsatolás).

Mindennek tetejébe komplett panelt kapsz 1-2 dollárért.

2018. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Projekt munkáról lenne szó, nem IC-s hanem minden részét én terveztem/számoltam hozzá, 555-ös IC-vel fűrész jel generátor van benne annak a jele megy a komparátorra az után fet meghajtó és az vezérli a fet-et, a működése érdekelne a visszacsatolásnak (külön műveleti erősítős referenciával ami nálam 2.5V) ez kéne a komparátor másik lábára.
2018. júl. 27. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!