Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miben különböznek a mai...

Miben különböznek a mai képernyők a régiektől?

Figyelt kérdés

A mostanában, vagy a közelmúltban készült képernyőktől pár perc után égni kezd a szemem és kötőhártya gyulladásom lesz. A régebbi katódsugárcsöves és folyadékkristályos képernyőktől semmi baja a szememnek, egész nap gond nélkül nézhetem őket.

Szeretném tudni hogy mi lehet az a különbség, ami miatt a szemem a régi kijelzőket bírja, de a mostaniakat nem. Sokan mondták, hogy a PWM háttérvillódzás okozhatja, de az a régieknél is megvan, szóval az kilőve. Volt aki azt mondta hogy a mostani képernyőknek magasabb a kékfény kibocsátása és a tünetek is stimmeltek, ezért vettem egy kékfényszűrő szemüveget, de hiába, ugyanúgy begyullad a szemem. Persze az is lehet hogy csak átvertek a szemüveggel, de lehet hogy nem is a kékfény okozza a gondot.

Nektek van ötletetek hogy mi olyan okozhat még problémát, ami az új képernyőkben megvan, de a régiekben még nem volt?



2018. júl. 31. 10:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
És ha nem a képernyő más, hanem a szemed? Öregszenek az ember szervei, már hamarabb jeleznek, mint fiatalabb korban.
2018. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Az első ötletem nekem is ez volt, de akkor a régi képernyőktől miért nincs semmi baja a szememnek?
2018. júl. 31. 10:52
 3/25 anonim ***** válasza:

Mert az emlékek megszépítik.

A katódsugárcsöves képernyő például villogott. Igaz, hogy a szem folyamatosnak látta, de akkor is. Az LCD már nem villog. A katódsugárcsöves monitor képe soha nem tudott olyan tűéles lenni, mint egy natív felbontáson használt LCD vagy LED monitor. A képe minden szempontból jobb és szemkímélőbb.


A tünetekhez pedig: az elképzeléseknek is tud lenni placebohatása.

2018. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Gyulladást fertőzés vagy parazita okoz, nem monitor.
2018. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hát parazita az van bőven! Köszi.
2018. júl. 31. 11:41
 6/25 A kérdező kommentje:
Megtudtam amit akartam, köszönöm a válaszokat.
2018. júl. 31. 11:44
 7/25 anonim ***** válasza:

Nem tudtál meg semmit szerintem, míg nem írt olyan (én), aki szintén kötőhártya-gyulladást kap bármelyiktől. Képcsövestől is, már 25 évvel ezelőtt is, meg azóta is, ha nem veszem vissza a kontrasztot (vagyis a fehérszintet), a számomra tűrhető szintre. Itt nyilván nem a feketeszintről beszélek (ami Brightness, Fényerő néven fut). Ettől független természetesen a háttérvilágítás, az sem közömbös.

Ezzel nem azt mondom, hogy nagyon szürkére kell venni, csak ne vakítson feleslegesen.

Plazma TV is kiégette az agyam, szépen vissza kellett venni, ami a mellesleg a készülék terhelését, melegedését, energiafogyasztását is mérsékli.

Talán még egy LCD volt a legkíméletesebb, amit régebben használtam (fénycsöves háttérrel), mert az nem is nagyon vibrált, de azért azzal sem tudtam nagyon vakítani.

LED LCD-t sem kedvelem, az erős LED-lámpákat és erős kompakt fénycsövet sem, míg az izzólámpa mehet. Meg a napfény is, minden mennyiségben, tehát nem vagyok egy napszemüveges vakegér-típus.

55 collos Panasonic plazma tűrhető, ha nem galoppírozom el magam a kontraszttal.

Ez mindig úgy működik, hogy az esti TV-nézés hatása másnapra jelentkezik, dél-délutánra, égő szem érzése formájában, vagy lehet már reggel is "begyógyult" szemmel ébredni. Ha nem moderálom magam, akkor annál komolyabb kötőhártya-gyulladásig fajulhat, minél több napig erőltetem, amiből viszont kivergődni is még tovább tarthat.

Mindennek semmi köze fertőzéshez, sőt amikor régen nem tudtam az okát és orvoshoz fordultam, fertőtlenítő és egyéb vackokkal csak feleslegesen pusztítottam a természetes mikroflórát, haszna semmi nem volt.

Vitaminokat lehet szedni, de az sajnos csak ennyi: ártani nem árt.

2018. júl. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Monitor nem okoz gyulladást, minden más felesleges baromság. Akár tetszik, akár nem.
2018. júl. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Szirty ***** válasza:

"Sokan mondták, hogy a PWM háttérvillódzás okozhatja, de az a régieknél is megvan"


A PWM-es villogás a LED háttérvilágítású LCD-kre jellemző. A régi CCFL csövesek nem vibráltak, a LED-esek némelyike viszont nagyon.

Főleg ha lejjebb van véve a fényerő.


Egy nagy sebességű kamerával jól tetten érhető, de akár egy ventilátorral is:

https://www.youtube.com/watch?v=9UP5j5cxXnc

https://www.youtube.com/watch?v=QMXYfi2lRdA

2018. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Monitor nem okoz gyulladást, minden más felesleges baromság. Akár tetszik, akár nem."


Jól van, baromsággal ne fárassz... Részletesen leírtam mindent, monitoroktól is ugyanúgy kötőhártya-gyulladást kapok, ha túl nagy fényerővel használom. Először csak ég a szemem, több nap után még rosszabb.

De te biztosan jobban tudod, amit én 20 év alatt már kitapasztaltam, többszöri próbálkozásokkal.

Bírom az ilyet, és ne mondd, hogy orvos vagy, mert azok között is akad idióta bőven... Ha meg nem, akkor pláne ne okoskodj bele más dolgába!

2018. aug. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!