Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért sötétedik el folyton a...

Miért sötétedik el folyton a számítógép monitora?

Figyelt kérdés
Ha kikapcsolom a kapcsolóval és vissza kapcsolom pár másodpercre működik rendesen olykor pedig sok kapcsolgatás után egyáltalán nem lép így ki és használható. Persze ha kikapcsolom a gépet és újra ve kezdhetem előről.

2018. aug. 10. 02:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni,hogy elég régiek kb. 10 évesek már biztosan vannak.
2018. aug. 10. 02:48
 2/7 Miss Endzsi ***** válasza:
A miénk is ezt produkálta, régi volt, ki kellett dobni.
2018. aug. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elhasználódott alkatrészek okoznak ilyet, javítható általában.

TV-szervizemben több olyan esettel találkoztam az elmúlt évtizedekben, ami hasonlóan jelentkezik, az emberek pedig addig kínozzák, kapcsolgatják, amíg nem csak tönkremegy a tápegység, de még tönkretesz további, táplált áramköröket is, sokkal nagyobb kárt okozva, mint volt először.

Ennek megfelelően többe kerül a javítás is, ami senkinek nem jó, mert azt a többlet munkát, szívást, bosszúságot nem mindig lehet megfizetni / fizettetni.

Monitornál persze annyiban más a helyzet, hogy kisebb értéke miatt még annyit sem költenek rá az emberek.

2018. aug. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Pár ezer forint maximum a javítása, alkatrész maximum pár száz Ft. De házilag nem nyúlnék hozzá, egyes tápok még a konnektorból kihúzva is képesek áramütés veszélyt okozni. Google segít találni egy tv szerelőt, de ha valamelyik pc bontóba (pl ha pesti vagy ParlamentPC) beviszed ott is segítenek.
2018. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. aug. 10. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az elektrolit kondik adták fel a harcot. Az én közel 10 éves LG LCD monitornak legalábbis ez volt a baja. Szétszedtem, megnéztem milyen kondik vannak benne, a hibásakat ki is lehetett szúrni szemre (fel voltak púposodva), megrendeltem neten a cseredarabokat majd kicseréltem őket.
2018. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gond azóta sem oldódott meg rendesen. A monitornak semmi baja,a gépen se láttunk semmi hibásodásra utaló jelet. Jelenleg úgy műkszik,hogy le van véve az oldala és így megy együtt(kopp-kopp). Egyébb ötlet,hogy mi lehet?
2019. febr. 28. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!