Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A laptop helyes töltése,...

A laptop helyes töltése, használata? Hogyan kell tölteni? Mennyit szabad egyhuzamban használni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 12. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:

30% ról töltsd 70-80%-ra, néha havonta 1x merítsd le fulra és töltsd tele.



Ha otthon használod akkor szed ki az akkumlátort és a töltöjével használd.

2018. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogyan használod, elektronika vezérli a töltést.
2018. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A laptop helyes töltése, használata?"

Bedugod a töltő dugvillás végét a konnektorba, a másik végét a laptop töltőnyílásába.


"Hogyan kell tölteni?"

lsd. első


"Mennyit szabad egyhuzamban használni?"

Amennyit akarod.

2018. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,rengeteget segítettetek. Még csak annyi lenne,hogy Puha felületen mennyire helys a haszmálata? És a múltkor videót néztem a youtubon és elkezdett vibrálni miközben töltőben volt. Ez miért van?:)
2018. aug. 12. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:

"Puha felületen mennyire helys a haszmálata?"

Takarón, ágyon használni nem javasolt, mert a hűtést akadályozhatja, így túlmelegedhet.


"És a múltkor videót néztem a youtubon és elkezdett vibrálni miközben töltőben volt. Ez miért van?:)"

Ezt nem értem. Egyáltalán mit jelent az, hogy vibrált?

A kijelző háttérvilágítása vibrált vagy a pixelek?

2018. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Teljesen mindegy, hogyan használod, elektronika vezérli a töltést."


Ez nem igaz, mert mára bebizonyították, hogy főleg a max. töltés, pláne azon való tartás fokozottan öregíti ezeket az akkukat.

Li-ion akkunál ez a belső ellenállás lassú növekedésében nyilvánul meg általában. Magam is találkoztam több ilyen, általam vizsgált cellával.

Ezért találták ki jobb laptopoknál, hogy van lehetőség alacsonyabb szintre is tölteni.

2018. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pixelek.És mivrel volt olyan,hogy a jobb zsaner elégett a gépben,félek,hogy ez megint odavezethet.
2018. aug. 12. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!