Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt a 12V-os elemet/akkummulát...

Ezt a 12V-os elemet/akkummulátort mivel tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt az eszközt szeretném megcsinálni és ezt használja benne a srác, de ilyet itthon nem találni, mivel tudnám egyszerűen helyettesíteni?



2018. aug. 14. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
12V-os elemmel,akkumulátorral.
2018. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Akármivel, ami kb. ugyanannyi feszültséget ad. Nem tudom pontosan hogyan működik az eljárás, de szinte biztos vagyok benne 12 Volttól el lehet térni picit. Lehet 9 Voltos elemmel is működik. Vagy mondjuk sorbakötsz 8db 1,5 Voltos elemet.
2018. aug. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen egyenáramú 12 voltos feszültségforrással.

(elem, akku, hálózati adapter, stb.)


Szerintem a legegyszerűbb a hálózati adapter, 1-2 ezer Ft és azt nem kell cserélgetni meg töltögetni.

2018. aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Azt a linkelt leírást sokan megtalálják és több fórumon is előfordult már, hogy kérdezték a tápforrást. Nyilván olyan laikusok, akik nem sejtik, hogy bármilyen 12 V-os elem / akku jó hozzá. Bár elképzelhető, hogy kisebb fajta elemek hamarabb lemerülnének, ezért inkább valami nagyobb célszerű. Zselés akku, li-ion stb.


Hálózati tápegységet nem ajánlanék, mert itt nagy felületen, direkt érintkezés van az emberrel, elég egy kis hiba az adapterben, átvezetés, ami végzetes is lehet. Nem használat közben, hanem amikor kilép belőle a "földre", illetve belelép.

2018. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális adapter 5kV feszültségig védett a hálózat felől átütéssel szemben.

Nem tud úgy tönkremenni, hogy átüssön, a primer és szekunder tekercsek fizikailag el vannak választva egymástól (kapcsolóüzemű tápoknál is)


De egy bármilyen filléres zselés ólomakku jó erre a célra, egy hozzá való töltő beszerzését persze bele kell kalkulálni.

2018. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

"Egy normális adapter 5kV feszültségig védett a hálózat felől átütéssel szemben."


Természetesen. Ezt hitte az az ügyfél is, akinek a tablet és a TV össze volt kötve HDMI-kábellel, működött is. Bedugta a tablet dugasztápját a konnektorba, automata leold, tönkrement a tablet, TV-ben az alaplap a HDMI-csatlakozónál feketére kiégett. Az áramkör a konnektor felől a hibás dugasztápon keresztül záródott a központi antenna irányába.


Dél-Amerikában holtan találtak egy lányt, földön fekve, telefonja töltésen, fülében fülhallgató.


"Földön" itt elvileg hidegpadlót kell érteni, a fülhallgató pedig átizzadt a melegben, vezetővé vált a GND-hez képest. Elvileg.


De lehetne sorolni más példákat is.


Zavarszűrő kondenzátor a primer-szekunder között, ami normális esetben jelentéktelen áramot enged át. Vizes körülmények között azonban kicsit átértékelődnek a dolgok.


Tehát egy felelős szakember, nyilvános fórumon nyilván nem fog ilyet ajánlani.


Barátom a 230 V, többször kezet fogtunk. De sem magam, sem családom életét nem kockáztatnám, vizes feltételek közepette, ahol az átmeneti ellenállás minimális, ezért kis áram, kis hiba is már végzetes lehet.


Jó lenne, ha nem más "bőrére" okoskodnának egyesek!

2018. aug. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem érdekel a baromságod!

Idecitálsz a bulvármédiából ellenőrizhetetlen híreket. Na és?



Ha kici-occó kínai hulladékról, hanem rendes tápról beszélünk, ami megfelel az európai szabványoknak, akkor ezek a felsorolt dolgok nem történhetnek meg.

De ha a kedves felhasználló túlaggódja, akkor vegyen egy hagyományos transzformátoros tápegységet, soros áteresztő feszültségstabilizátorral.

2018. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, más feltételezéseken alapszik egy általában száraz környezetben, tapogatásmentesen működtetett, és egy kozmetikai/orvosi, tehát működésszerűen az emberhez érve, nagy felületen, nedvesen, stb alkalmazott készülék biztonsági dizájnja között.
2018. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Idecitálsz a bulvármédiából ellenőrizhetetlen híreket. Na és?"


A dél-amerikai eset nem ellenőrizhető általam, de a többi tény. Meg józan ész és szakmai tudás kérdése csupán.


De ha jól sejtem, te vagy az a 72 %-os agresszív kismalac, aki szakmai érvek helyett mindig a személyeskedésnél köt ki. Aki a kulturált szakmai vita elől gyáván megfutamodott már kétszer is. Tehetség és tudás hiányában inkább feladtad.


Úgyhogy nekem te ne dumálj...


Azt írtad, vadászni akarsz rám, csak ezt nem kellett volna, mert a végén én foglak levadászni, kispajtás... Figyelj oda, hogy milyen baromságokat hordasz össze!

2018. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy 12V-os legyen amivel helyettesítem, de azon belül rengeteg féle fajta aminek különbőző az áramerőssége, és ennek meg nem tudom mennyi. Bemegyek akksi boltba, hogy 12V-os akkummulátort szeretnék egyből kérdezik hogy na jó de milyet, hány amperest? Linkelni tudnátok esetleg egy megfelelőt?
2018. aug. 15. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!