Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Távvezérelhető konnektorokról...

Távvezérelhető konnektorokról mondanátok pár szót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ezek a dugaljok áramkimaradás után is ugyan abban az állapotban maradnak amiben voltak? Úgy értem, hogy ha ki van kapcsolva, és miután vissza tért a delej a hálózatba, akkor utána is ki kapcsolva maradnak, meg persze fordítva is? Vagy az alap állapot esetleg az, hogy áramot kapcsolnak a dugaljra? Köszi a válaszokat!

#konnektor #dugalj #távirányítós konnektor #távirányítós dugalj
2018. aug. 21. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én ezt nem tudom, de ha ez a lényeg, akkor egy sima digitális időzítővel ez megoldható, az abban az állapotban marad, amire be van állítva.
2018. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából én egy kapunyitóban gondolkodom, és ez a távirányítható dugalj adná "parancsra" az energiát a mozgató motornak. Részletekbe most nem bocsátkoznék, de nem igazán lenne jó ha esetleg egy áramkimaradás miatt arra jönnék haza, hogy minden tárva nyitva.
2018. aug. 21. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem akkor, de a benne lévő relék eléggé sérülékenyek, szóval nem tudom arra jó-e.
2018. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ThodEE GoD ***** válasza:
Nekem amik vannak nem váltanak állapotot áramkimaradás után, de ez lehet típustól is függ :(
2018. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindig kikapcsolva indul, ha áramkimaradás van.

Áramot adsz rá, hogy nyisson, ez OK. Lesz ami figyelje a végállást?

Bezárni hogy gondoltad?

2018. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem a mozgatás körbejár, mint régebben az oda-vissza játszó kazettás magnók, és ha kikapcsolja, ott megáll, ahol éppen van a kapu. Vagy elegánsabb, ha a kapu végállásérinkezői közül az elért oldja a relét. A körbejáràst mechanikusan meg lehet oldani egy dugattyús kompresszorra emlékeztető forgattyús karral, ami nem a dugattyút, hanem a kaput mozgatja. Kicsit helyigényes :) Még vannak ötleteim, de egyszerűbb rákeresni a weben a bevált megoldásokra.
2018. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!