Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Középiskolába melyiket válassz...

Középiskolába melyiket válasszam? IPad Pro vagy olyan áron laptop?

Figyelt kérdés
Nagyjából 250 ezer forint környékén gondoltam meghúzni a határt. Az iPad könnyebben hordozható, érintőképernyős és internetezésre nagyon gyors. A rendszer sokat fejlődött és ezáltal szinte használható laptopként. Apple pencillel meg billentyűzettel főleg. Amitől viszont tartok hogy nem alkalmas annyira mint ebben az árban egy Windows laptop. 250 ezer forintért már akár játszani is lehet és biztosan minden program ami szükséges elérhető rá. Ti mit gondoltok? Ami még fontos hogy nem szeretnék 2-3 év múlva újat venni és egyszerű vékony gép legyen. Előre is köszönöm a válaszokat

2018. aug. 22. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Pár excel fájlt megnyitni, szöveget szerkeszteni, prezentációt csinálni meg facebookozni.....nos erre elég 50 ezer is
2018. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Közėpsuliba nem kell egyik se.
2018. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Egy sima 100 ezres Ipad 2018 (wifi, 32 GB) elég. Hozzá vegyél 2 ezerért egy sima nyitható műanyag tokot, 5 ezerért egy bluetooth billentyűzetet. Tollból is bőven elég egy 5 ezres kínai, de ez nekem nem is kell.

Játékokra is jobb, mint egy noti.

Használd hozzá a tisztaszoftver.hu-s Microsoft Office-t égy 1 TB OneDrive tárhelyet.

2018. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Windowsos notik tetü lassúak, MacBook Air van 270 körül, se az is túlárazott és lassú.
2018. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne hallgass a többiekre. A középiskolának - jó esetben - 4 év múlva vége lesz, de gondolom, ahogy írod is, talán még 4 (nem csak 2-3) év múlva se vennél gépet. Vagyis azt járd jó alaposan körbe, hogy várhatóan mennyire lesz majd - adott esetben 2-3 év múlva - bővíthető az, amit most veszel. Én amúgy inkább most olyat vennék, ami egy lépcsővel (vagy max. kettővel) felülmúlja a jelenlegi igényeimet, így várhatólag az általad kijelölt 3 év múlva sem lesz még sz*r.
2018. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy meg, ha gyors gépet akarsz, akkor SSD-t vegyél bele, az villámgyors. Hogy mennyit, azt nyilván az igényeid szabják meg. Wordre, netezésre kevés is elég, filmvágáshoz, rajzoláshoz, grafikához meg - magáncéloknál maradva - játékokhoz viszont bitangsok kell.
2018. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Winest vennék, középsuliban már igenis kell a laptop.
2018. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nos valóban lehet hogy ezeket meg tudná csinálni ahogy az első válaszoló is írja de egy 50 ezer forintos gép nem hiszem hogy bírná addig főleg úgy hogy nem csak ezekre használnám. Úgy vagyok vele ha már egyszer elszántam magam és a szüleim is elfogadták akkor inkább egyszer kifizetni többet de hosszabb időre mint kevesebbet de olyan tudással ami már most is éppen elég. Valamire viszont tényleg szükségem van ugyanis eddig szinte mindent telefonon csináltam és nekem már általános iskolában volt olyan helyzet amikor jól jött volna egy komolyabb gép. Emellett a szabadidő sem utolsó ugyanis mint említettem telefonon végezni mindent nagyon megnehezít mindent. Sorozatot nézni a szemnek nem tesz túl jót akkora képernyőn. A MacBook Air még lehet beleférne de mint azt később írják az nem bővíthető ahogy az iPad sem.

Középiskolában azért szerintem a Word dokumentum írása pdf készítése már elég fontos. Szabadidőmben meg filmeket sorozatokat és videókat is szívesen nézek. Az iPad pro azért tetszik mert a kézzel írt jegyzet és az érintőképernyő segítségével a telefont végre hanyagolhatnám de 4 év után visszanézve lehet nem lesz ennyire fontos. A laptopok meg azért garantálják hogy nem bánom meg hiába húz a szívem most iPad felé.

2018. aug. 22. 17:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Sorozatokhoz, filmekhez a legjobb egy 20-30 ezres mediabox, amit monitorral vagy Tv, amire Kodi alkalmazást telepítesz, abban minden tartalmat megtalálsz ingyen. Én pl. Ipadről vezérlem Kodit, de az Ipad-ről lejátszott videók is kiküldhetőek rá Airplayen.
2018. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
iPad 2018 Apple pencillel most akciósan van az EDigitalnál bruttó 133ért. Hozzá veszel max egy Logitech bill.t ami tok is egyben (33e), még akkor is bőven a keret alatt vagy.
2018. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!