Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen mikrofont, előfokot és...

Milyen mikrofont, előfokot és hangkártyát vegyek?

Figyelt kérdés

Otthoni stúdióba kellene, egyszerű szövegek (nem énekhang), ordítás, screamelés esetenként dob vagy akusztikus gitár felvételére. Laikusként, ahogy utánaolvastam azt szűrtem le, hogy dinamikus és kardioid mikrofon lenne jó választás, valamint a cikkekből, ajánlásokból ezeket válogattam össze.

Szerintetek hobbi zenéléshez melyikek felelnek meg, milyen kombináciban vegye meg?

Esetleg hasonló árkategóriában van-e jobb összeállítás?

Mindenképp hasonló árban szeretném őket megvenni, tehát olyan 70-80 ezer körül.

Esetleg ha tudtok jó fejhallgatót monitorozáshoz, akkor tudnátok linkelni? És hogy ott a bluetooth-os vagy kábeles a jobb?

Az előfok tranzisztoros vagy csöves legyen?

És mire kell majd figyelnem összeszerelésnél, használat során?

Valamint honnan éri meg rendelni őket ?

És még annyit, hogy mi a véleményetek a pop filterről, megéri-e vennem, ha igen milyet, esetleg házilag lehet-e csinálni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



Előfok:

ART TUBEMP:

[link]


Behringer MIC500USB:

[link]



Külső hangkártya:

UCA202 U-Control:

[link]


UCA222 U-Control:

[link]



Mikrofon:


Shur SM58SE:

[link]


Shur SM58LCE:

[link]


Szettben:

[link] -set



Shure PGA58-XLR:

[link]



2018. aug. 22. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Muziker és Behringer felejtős. (Muziker szlovák székhelyű, ha bármi gondod van, mehetsz oda ,a Behringer meg németes nevű kínai... nem túl jó minőségű cucc)


Mikrofonhoz popfilter szükséged (nem a dinamikus kézimikrofonokhoz, hanem ha jobb stúdiómikrofont akarsz)


Felvételezni csöves előfok felesleges.


A helyedben vennék egy kis külső hangkártyát, aminek van több XLR bemenete, nagyimpedanciás lehetőséggel, gitár hangszedőhöz.

Ha van 4 bemeneted, akkor tehetsz rá két mikrofont, két hangszert egy időben, házi körülmények közt ennél több nem nagyon lesz.


A Shure nem rossz, de a felkapottsága miatt kicsit túl van árazva. Szétnéznék a helyedben az Audio-Technica mikrofonok háza táján is. Japán gyártmány, az áruk viszont nem egetverően magas. (


Nézz szét a hangszeraruhaz.hu oldalon, az árak hasonlóak a muzikerhez. Mikrofon is, külső hangkártya is van.

2018. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azóta nézelődtem és ezeket találtam:


Hangkártya:



Behringer UMC 202HD U-Phoria 25k

[link]


M-Audio M-Track Hub 23k

[link]



Előfok:


Behringer MIC100 15k

[link]


Behringer MIC 200 20k

[link]


Art Tube MP 19k

[link]



Mikrofon:


AT Pro61 35k

[link]


AT ATM510 37k

[link]


AT Pro41 25k

[link]


Rode M1 25k

[link]


A mikrofonok közül az AT Pro 41 tűnik a legjobbnak, de az előfokkal és hangkártyával kapcsolatban tanácstalan vagyok.

2018. aug. 25. 13:55
 3/7 anonim ***** válasza:

HA a hangkártyának mikrofon szintű bemenete van, nem kell előfok.

Főleg nem ilyen parasztvakításnak szánt "csöves hangot lemodellező" Behringer.


Ha hosszabb távon több mikrofonban gondolkozol, vehetsz egy kicsit USB-s keverőpultot is. Nem, ehhez sem kell semmilyen mikrofon előfok:

[link]

2018. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ennek a keverő dolognak még utánanézek,de akkor azt mondod, ha van XLR csatlakozó a kártyán, akkor az erősítő felesleges? Mert akkor szétnézek még olyan kártyák után, vagy ez a Behringer UMC202HD is jó?
2018. aug. 26. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Behringert csak akkor, ha tényleg nincs jobbra pénzed.
2018. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt cáfolom, mert teljesen jó a Behringer UMC, csupán annyi a hátránya, hogy nem adnak hozzá lebutított DAW szoftvert, marad az ingyenes Audacitiy, meg a többiek, de ezek is elég jók, főleg a Cakewalk, a profi DAWok lebutított verzióivak felérnek.

Amit kiválasztottál, azon nincs Midi port, az a 204 típuson van és tényleg nem kell előfok, a benne lévő MIDAS előfok kiváló.

Szóval annyival nem drágább, de hátha veszel egyszer szintetizátort, vedd inkább azt.

Szerintem a Steinbergnél jobb is, több szempontból, pedig az sokkal drágább.

Az M-Audio hangkártyáját nem próbáltam, a Roland Rubix, meg a Tascam szintén drágább, főleg a Midis verziók és annyival nem tudnak többet.

Mikrofon meg AT 2020 xlr, általános célra az a nyerő, a többi túró, de hangszerekhez vannak spéci mikrofonok, amik arra a célra jók.

Példának okáért felesleges, hogy olyan sávban is tudjon felvenni a mikrofon, ahol a hangszer nem is szól, vagyis 20 Hz től addig, ahol elkezdi a hangszer a munkáját, mert ott amúgy is csak zajt vennél fel, amit úgyis ki kell szűrni.

Dobra, vonósra, fúvosra biztosan van jobb mikrofon, az akusztikus gitár az cikis, ahhoz sajnos drága mikrofon kell, főleg ha csak egy hangszer szól, de ha több hangszert veszel fel, akkor főleg amatőr szinten arra is megfelelhet az Audiotechnika AT2020 mikrofon. Annyira elnyomják ekkor egymást a hangszerek, hogy felesleges hozzá Neumann minőség.

Nem olyan rossz az a Behringer, sőt, nekem volt egy, aztán eladtam, vettem egy Steinberg UR22 Mk2-t, de végül visszavettem a Behringert, mert az jobb volt.

Amúgy meg mindent a kínaiak csinálnak már, legalább is ezen a szinten, ami több százezer Ft, onnan kezdődik az, amit nem ők csinálnak.

2019. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A biztos recept egy Focusrite Scarlett 2i2 és hozzá egy Audio Technica AT2020. Ez a két eszköz tökéletesen kiszolgál egy kezdőt.
2021. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!