Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A fekete-fehér nyomtató hogy...

A fekete-fehér nyomtató hogy nyomtat?

Figyelt kérdés

Talán buta a kérdés, de elbizonytalanodtam.

A lényeg, hogy színes kartonra szeretnék nyomtatni, szöveget és képet. Fekete-fehérben, vagyis úgy, hogy csak feketével, ahol meg nincs szín, ott ugye látszik a karton színe.

Viszont képszerkesztésnél nem tudom, hogy kéne eljárnom... fehér háttér előtt dolgozhatok simán, vagy úgy kéne elmentenem a képet, hogy átlátszó legyen a háttér png-nél? Nyomtatásnál hogy jeleníti meg, van különbség?

Azért merült fel bennem a kérdés, mert sok rétegben dolgozom, összevágott részletekkel. Ha fehér háttér előtt dolgozom, akkor nem kell pixelpontosan aprólékos lenni (hiszen eleve fekete-fehér képekkel dolgozom, a sok fehér réteg nem látszik egymáson). Ha átlátszó hátteret akarok, nyilván ez macerásabb.


Hogy nyomtat a nyomtató? Melyik a jobb megoldás?

Ha csak feketével nyomtat a nyomtató, akkor - gondolom - a fehér részeket üresen hagyja, nem érdekli őt, hogy a betett lap nem fehér. Vagy rányomja a fehéret is, és ne legyen szín a lapon, ha az alapszínt akarom látni?


Remélem, érthető, mire akarok kilyukadni...



2018. aug. 24. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak fekete tinta van a nyomtatóban, a fehér részeket üresen hagyja. Nyugodtan dolgozhatsz fehér háttérrel.
2018. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Vagy rányomja a fehéret is"


Még a színes nyomtatók sem nyomnak fehéret. Semmi értelme nem lenne fehér festéket tolni, ha már úgyis fehér a papír.

Színkeveréssel meg pláne érdekes lenne fehéret kikeverni.

2018. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jogos, köszi. Csak már kicsit belekavarodtam ebbe az egészbe a nagy szerkesztgetésben. :) Akkor nem szenvedek még az átlátszó háttérrel is.
2018. aug. 24. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!