Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Normális ez vagy sem?

Normális ez vagy sem?

Figyelt kérdés

Van egy multiméterem: UNIT UT 139C, nem rég vettem és észre vettem, hogy amikor frekvenciát szeretnék mérni vele akkor érintés nélkül, ha csak a müszert a vezeték közelébe helyezem, mutatja, hogy 50Hz van, mindent helyesen csinálok, kiválasztom a Volt mérését, átváltok AC-re és megnyomom a Hz/% és már csak ha mérő szondákat a vezetékhez közelítem máris mutatja, hogy 50Hz van, gondoltam valamit rosszul csinálok, ha kiválasztom a Hz/% fent, akkor is érintés nélkül már mutatja, hogy 50Hz van4, találtam egy videót a youtubeon asszem a románoknál van ez pont úgy viselkedik az enyém is, nézzétek meg kérlek: https://www.youtube.com/watch?v=j9Xe4WUFZoA


Itt a multiméter: [link]


Ez normális?



2018. aug. 24. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen normális.

Másik fórumon is volt hasonló kérdés, más műszerrel kapcsolatban, ahol a műszer hibájára gyanakodott valaki.

De ez nem hiba. Csak érzékeny a bemenet, kapacitív csatolás útján is felveszi a jelet.

2018. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!