Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki ismeri ezt a fajta...

Valaki ismeri ezt a fajta optikai érzékelőt? (részeltek lent)

Figyelt kérdés

Harang villamosításhoz kerekes olyan optikai érzékelőt, aminek elég, ha egy fémlapka elmegy előtte, láttam már ilyen toronyban, videóm is van róla, de nem ismerem a típusát stb. valaki esetleg nem ismeri ezt a fajtát, ami a videóban is látható?


videó: https://www.youtube.com/watch?v=giVgUSnRuJY



2018. aug. 27. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2018. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


vagy mágnes + hall szenzor

2018. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szirty ***** válasza:

Bocsánat hogy nem néztem végig öt és fél perc harangozást, de belepörgetve nem láttam az érzékelőt.

Esetleg ha idóvel linkelnéd a videót...


Mindenesetre fém lapot nem optikai érzékelővel javasolt érzékelni hanem induktív érzékelővel (kaptál ilyen linket is).

Eszméletlen sokféle gyártó gigantikusan sokféle ilyet gyárt.

Különböző mechanikai kivitelben (szögletes, kerek, beépíthető, nem beépíthető, többféle átmérő, érzékelési távolság, stb.

Ipari automatizálásban használják (egy gyárban ezerszámra vannak ilyenek).

Van különböző feszültségekre, AC, DC, két vezetékes, 3 vezetékes, analóg kimenetű stb, stb, stb.


Tehát kicsit pontosítani kellene milyet szeretnél.

Lényeges tulajdonságok:


Működési feszültség (pl. 230V AC, vagy 24V DC, stb)


Kimenet: kontaktus, tranzisztoros, ha az utóbbi akkor NPN vagy PNP


Kimenet jellege: NO (záró) vagy nyitó (NC) (némelyik típuson egyszerre van mindkettő, vagy választható)


Mechanikai kialakítás és méret: (kocka, hasáb, hengeres, stb


Érzékelési távolság: 1-2mm-től 30-40mm a gyakori.


Bekötési mód: Beöntött kábeles (akkor a kábel hossza is), csatlakozós, sorkapocs bekötésű, stb.

2018. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az egyik lényeges tulajdonság lemaradt: olcsó legyen.
2018. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2. kommentelő

Teljesen igazad van, nem jelöltem be. 3.50-nél látszik.


Direkt nem hall szenzorosat akarunk, az erre a célra nem igazán jött be, nem megyek bele miért, akit érdekel a harangvillamosítás az majd utána olvas.


230V-os kell mindenképpen. Kimenettel kapcsolatban nem tudok semmit pontosan, egy időrelét kapcsolna, amin az lenne beállítva, hogy mennyi ideig húzza a harangot, a húzás sűrűségét adná meg az optika. A többi szerintem a videóban található érzékelő megpillantása után (szerintem) megválaszolódik. Azért nem tudok többet mondani, mert most szeretnénk higanykapcsolóról erre a megoldásra váltani.

2018. aug. 29. 22:38
 6/13 anonim ***** válasza:

"egy időrelét kapcsolna, amin az lenne beállítva, hogy mennyi ideig húzza a harangot, a húzás sűrűségét adná meg az optika. "


Rossz módszer.

Nem időre kell mennie.

2018. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Több helyen így van, jól működő, harang súlyához könnyen állítható módszer. A videón látható optika típusa továbbra is a kérdés. Arra keresem a választ. Típusa, márkája, hol lehet kapni, a többit köszönjük, megoldjuk.
2018. szept. 7. 17:37
 8/13 Szirty ***** válasza:

Ennyit tudok még mondani erről:


1.

Szerintem sem időre megy (nem a harangozási időt értem alatta hanem a ciklusokat) hanem a szenzor jele vezérli a ciklust.


2.

Bár a videón alig kivehető az érzékelő, továbbra is azt gondolom hogy NEM optikai, hanem induktív érzékelő van ott, ahogy azt mások is megjegyezték.


3.

Ahogy írtam sokféle szempont dönti el milyen az érzékelő (a fontosabbakat szerintem elég pontosan leírtam).

Rengeteg gyártó készít ilyeneket (Omron, Pepprl+Fuchs, Sick, Siemens, Wenglor, ABB, és még sokan mások). Nem nehéz hozzájutni. De a beszerzéséhez tudni kell milyet akarsz.


Ennél többet nem hiszem hogy lehetne mondani az általad írt szegényes technikai információk alapján. Minden más csak találgatás lenne.

2018. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb bajom az egésszel, hogy ha akarok se tudok többet mondani, mert a kis fehér műanyag dobozon csak ennyi szerepel: 230V
2018. szept. 8. 00:44
 10/13 Szirty ***** válasza:
Akkor hívni kell egy szakembert aki megnézi és megcsinálja neked.
2018. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!