Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől lehetséges, hogy SIM...

Mitől lehetséges, hogy SIM kártya nélkül netezhetek az előző telefonomon? L

Figyelt kérdés

Tegnap este mikor beállítottam az ébresztőt rajta (csak arra van használva), észrevettem, hogy beadott új reklámokat, illetve, hogy az anno letöltött messengerem frissült rajta. Mármint az új üzeneteim láthatóak, pedig néhány napja amikor nosztalgiából megnéztem, csak a kártya kivétele előtti üzik és mi egyebek voltak csak. Akkor jöttem rá, hogy hoppá, működik a net! Nagyot néztem...


Mivel azon a telefonon vannak a régebbi képeim, így tettem egy próbát, 40 db képet átküldtem magamnak (régen használt facem amire küldtem linkeket, képeket, stb, amikkel nem akarom a kedvencek menüt terhelni), és át is mentek!


Eddig az előző kettő telefonjaimnál sosem fordult elő, ez az első alkalom. Mindegyik SIM kártya nélkül net kérdésben halottak voltak.


Hozzáteszem, eléggé furcsa, mivel én nem kapcsoltam be a netet, hiszen tudom, vagyis úgy tudtam, hogy fölösleges, mégis be volt nyomja. Aztán, miközben működött, 10 + valamennyi perv leforgása alatt 42% energiát nullára vitte le - felraktam töltőre.


Ketten vagyunk apámmal, ő pedig nem nyúl a telefonomhoz, SIM kártyát pláne nem tesz bele a tudtom nélkül, csak ébresztőnek szolgál.



2018. aug. 28. 07:30
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Wifihez nem kell SIM-kártya.
2018. aug. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tényleg? Ezt nem tudtam. Eddig egyiken sem működött.


Egyébként az én nemlétező tudásom nélkül is fura. Azért is kellett leváltani a telefonomat mert nem kapcsolódott soha wifi-hez, ezáltal néhány óra alatt levitte a havi egyenlegemet, mert azt hittem kapcsolódik.

2018. aug. 28. 07:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Laptopokon is van wifi, pedig azokba nem is lehet SIM kártyát rakni.


Wifivel a lakásodban lévő routerre kapcsolódsz, amire kábelen jön az internet. Tehát azért valószínűleg apukád fizet, bár a kábeles előfizetések általában korlátlanok.


Mobilnet esetén a szolgáltató tornyára kapcsolódsz. Ahhoz kell a SIM kártya, hogy a szolgáltató tudja azonosítani, hogy ki használja az internetet, ebből tudják, hogy kinek kell küldeni a számlát.

2018. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!