Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki segítsen! Le akartam...

Valaki segítsen! Le akartam tisztítani a laptopom képernyőjét, de az alján befolyt a víz és most bal oldalon csíkok vannak. Mit lehet vele csinálni? :S

Figyelt kérdés

2018. aug. 31. 06:22
 1/5 anonim válasza:
Kiszárad és újra jó lesz.
2018. aug. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az akkut szedd ki és várd meg, amíg kiszárad.

Ha nem lesz jobb, akkor szerviz.


Ne vizes rongyot használj, bőven elég, ha csak nedves. De még jobb, ha ilyen képernyőtisztító-kendőt használsz. Párszáz forint egy dobozzal.

2018. aug. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Kiszárad és újra jó lesz."


Ez így kijelentő módban nem igaz, de nevezhetjük akár kártékony tanácsnak is.


Jó lehet esetleg, de a tapasztalat, hogy amikor egy ilyet szétszedünk, az elektrolízis már szétmarta a finom hozzávezetéseket, rézfóliát stb., zöldes lerakódás kíséretében.


Ezért van az, hogy ha én így járnék, szétszedés és alapos vizsgálat nélkül már használni sem merném, mert ha még működik is esetleg, de elkezdődhetett egy rohadás, ami miatt később is válhat totálkárossá, eldobandóvá (mármint a kijelző).


Ahogy vizet kapott, azonnali áramtalanítás, nem pedig megvárni, míg a hiba előáll, mert akkor már késő is lehet.


Figyeled, így beszél egy szakember, aki semmiben sem biztos, mert ahhoz túl sokat látott az életben, hogy biztosra merjen állítani valamit.


Mert a laikus tudatlanok jellemzője, hogy ők aztán végtelen bizonyosak tudnak lenni bármiben, amiről amúgy fogalmuk sincs

2018. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csqk tanácsot tudok adnj:

Amikor én tisztítom a laptopot (a leghagyományosabb ablaktisztítóval) mindig elfektetem, hogy a kijelző vízszintes legyen.

12 év alatt sose volt probléma.

2018. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2018. aug. 31. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!