Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Erősítő javítás / vétel?

Erősítő javítás / vétel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tud valaki olyan szervizt/személyt ahol vállalnak erősítő javítást? Van egy kb. 15 éves épített csöves erősítőm, ami az egyik napról a másikra meghalt. Fogalmam sincs hogy mi van benne, milyen cső dolgozik benne. Nem igazán értek hozzá, amikor megvettem akkor is úgy építette meg nekem az egyik colt kollégám. (Ő sajnos jelenleg külföldön van, és egészség ügyi problémái miatt nem is vállal már javítást.) Még annyit lehet tudni róla, hogy nem egy valami vacak házibarkács cucc, az egyik legjobbnak mondott erősítő volt mikor mikor készült. Szóval esélyes hogy csak nehezen lehet beszerezni hozzá az alkatrészt, ezért olyan valakivel szeretném felvenni a kapcsolatot akinek ez nem jelent gondot.

Másik opció egy új vétele. Nem tudom, hogy azóta mennyit fejlődött a hangtechnika. Lehet szerintetek elfogadható áron (pár százezer Forint maximum) tényleg jó hangminőségű erősítőt venni? Mert ha már igen (15 éve nagyon drága lett volna), akkor esetleg az is szóbajöhet. Teljesítményigényem nem túl nagy (a hangfalaké sem) 2x10 Watt már megfelelne (a mostani is 2x15 Watt volt elvileg). Nézegettem használtan is, de kinézet alapján nem tudom eldönteni hogy jó lehet-e egy erősítő, illetve ha működik is, akkor jó hangot produkál-e.

(Próbáltam minél többet meghallgatni, hogy legyen valami viszonyítási alapom. Unokatesóm áthozta egyik régi FET-es Sony erősítőjét (1980-an valahányas asszem). Annak nem volt rossz a hangja, de nekem sokkal jobban tetszett a csövesemé. Pontos típust nem tudott mondani és magán az eszközön sem volt fellelhető. A másik erősítő amit meg tudtam hallgatni egy Denon AVR volt. Hát, az a szöges ellentéte annak amit keresek. Durva, rideg hangzás, 8-9 kHz között úgy csilingelt minden, hogy 5 perc után fájó volt hallgatni. Mondjuk azt nem a saját jelforrásommal és hangfalaimmal hallgattam, szóval lehet az tette tönkre a hangzást. Tehát az a Sony jó lenne kiinduló alapnak. Esetleg valaki tudja hogy milyen típus lehetett pontosan? És hogy mennyiért lehet venni egyet ami legalább annyira jó?)



2018. szept. 3. 10:43
 1/1 anonim válasza:
Erősitőkhöz értő embert nem ismerek, de ha újon gondolkozol akkor tudom ajánlani hogy menj el valami nagyobb hangszerboltba (ha több száz ezret hajlandó vagy erositore költeni) ott az eladó biztos hogy rengeteget tud segíteni. Ha olyan helyen laksz akkor a Muzikert mindeggyiknel jobban ajánlom, bennük még nem csalódtam.
2018. szept. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!