Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meg lehet valósítani ezt az...

Meg lehet valósítani ezt az áramkört? Többi lent!

Figyelt kérdés
Nem linkelek semmit mivel nem kaptam kapcsolási rajzot. Arról lenne szó, hogy szeretnék egy ilyen hangerő mérőt. Ha lehet így nevezni. Esetleg valamilyen módosított VU métert. Azt kéne csinálnia, hogy van egy LED sorban egymás után elhelyezve. Az áramkörbe valamilyen audio jel megy be és egy potenciométerrel lehet a hangerőt változtatni és ennek hatására gyúlnak ki a LED-ek. De semmi képpen sem úgy mint a VU méter! Vagyis azt szeretném elérni, hogy pl. van 10 db. LED-em ami sorban egymás után van elhelyezve az áramkörbe. Bemegy az audio jel és kigyúl az első LED. Majd a hangerő növelésével kialszik az első LED helyette a sorban következő LED kezd el világítani. Ezután pl. tekerek egy fél fordulatot a potenciométeren és ekkor kialszik a második LED és helyette kigyúl a nyolcadik LED. De egyszerre csak egy LED világít. Remélem eltudtam magyarázni, hogy mit is szeretnék elérni és remélem tud valaki segíteni. Előre is köszönöm a választ.

2018. szept. 6. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
igen
2018. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Igen, csak a led nem fog gyulni mert nincs benne semmi ami felgyulladhatna.
2018. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de nem értelek. Fejtsd ki kérlek, hogy mit is akartál írni, mert nem értem. És megköszönném ha tudnál segíteni.
2018. szept. 6. 18:40
 4/6 Zzzoli ***** válasza:
LM3914, van pontszerű kijelzés üzemmódja is. Hogy annyira lomha legyen, amennyire írod, a bemeneti jel nagyobb pufferével lehet megvalósítani.
2018. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem de van kapcsolási rajz? Mert nem találtam semmi ilyesmit. Bevallom audio jelnél nekem nem feltétlen zenét szeretnék ereszteni hanem egy sípoló vagy valamilyen zúgó hang menne be az áramkörbe ami nem változik és folyamatos. Csak a potméter szabályozná.
2018. szept. 6. 18:48
 6/6 Zzzoli ***** válasza:

Nem tudom hová írtad be hogy nem találtál semmit :-) :-)

Használd a google-t!


[link]

2018. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!