Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ledlámpa _mennyezeti-javítható?

Ledlámpa _mennyezeti-javítható?

Figyelt kérdés

VETTEM EGY 120 cm hossszú ledlámpát sajnos 4 hónapot bírt ki Bele néztem és 2 sór ledcsík van benne 2x96 leddel-DE NEM LEDszalag mert nincs ellenállás a ledeken !z első nyólc kiégett és kicseréltem 8 db 5m/m nagyfényű ledekre Kb 2 hónapig bírta most megint ez a beletett 8 égett ki ! Az javasolták a kiégettek helyére duplán (párhuzamosan 2-2 ledet tegyek ! Ez segít vagy megint kiégnek Abból az invertelből v mi ami a képen látszik kb180V egyenáram megy a ledekre ahól semmi ellenállás nincs! VAN VALAMI MEGOLDÁS VAGY KUKA ?

VETTEM EGY 120 cm hossszú ledlámpát sajnos 4 hónapot bírt ki Bele néztem és 2 sór ledcsík van benne 2x96 leddel-DE NEM LEDCSÍK mert nincs ellenállás a ledeken !Az első nyólc kiégett és kicseréltem 8 db 5m/m nagyfényű ledekre Kb 2 hónapig bírta most megint ez a beletett 8 égett ki ! Az javasolták a kiégettek helyére duplán (párhuzamosan 2-2 ledet tegyek ! Ez segít vagy megint kiégnek Abból az invertelből v mi ami a képen látszik kb180V egyenáram megy a ledekre ahól semmi ellenállás nincs! VAN VALAMI MEGOLDÁS VAGY KUKA ?


[link]

[link]

[link]



2018. szept. 13. 16:51
 1/10 A kérdező kommentje:
ELNÉZÉST A DUPLA SZÖVEGÉRT :NEM TUDOM HOGY LETT:((((((
2018. szept. 13. 16:56
 2/10 Szirty ***** válasza:

Ne írj csupa nagybetűvel! Az olyan mint ha ordítanál :)


Valószínűleg azért bír keveset mert a LED-ek túl vannak hajtva benne a magas fényerő érdekében.

Azért nem látsz ellenállásokat a LED-ek mellett, mert ez az elektronika (előtét) valószínűleg áramgenerátoros (CC) meghajtó.


Másfajta LED-et beletenni a rosszak helyett csak akkor szabad ha a benne lévő és a helyettesítő névleges árama azonos. Ha kisebb áramút teszel bele az hamar kiég.


Azon kívül hogy cserélgeted benne a kiégett LED-eket nem sokat tehetsz, az áramgenerátor áramát kellene kisebbre állítani de az az elektronikába való belenyúlással jár.

2018. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Lehet buta kérdés de felteszem a hálózati feszűltséget nem lehetne csökkenteni? Azt 1x-rűbb lenne) (akkor nem kéne az elektrónikába nyúlni )
2018. szept. 13. 17:30
 4/10 anonim ***** válasza:

DIP LED-ek általában 20 mA-osak szoktak lenni, a 2835 pedig 60 mA terhelhetőségű, így csoda, hogy bírta egyáltalán.

Ráadásul az SMD LED azért olyan, mert jobban átadja a hőt a hordozóra, jobb a hűtés.

Szépen fel lehet újítani egyébként, fillérekért rendelhetsz Kínából 2835 LED-eket, onnan kezdve már csak rutin kérdése, plusz még az áram csökkentése, hogy tovább bírja.

De ennek nem az a módja, hogy a betápot csökkented, mert az áramgenerátornak pont az a lényege, hogy igyekszik akkor is változatlan értéken tartani az áramot.

Különben, hogyan is csökkentenéd a betápot, csak nem fázishasítóval?

Nekem az a gyanúm egyébként, hogy az áramgenerátor üresjárási feszültségét mérted 180 V-ra.

2018. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem ! persze, most, hogy nem működik akkor mértem rá! Ahogy átvilágítottam a nyákot valahogy úgy néztem 4 -essével megvannak oszva a ledek vagyis 4 db után mintha fórdúlna vagy nemtudom az biztos mindvégig negatív-pozitív oldala a lednek így követik egymást . Na de hiába rendelek eredetihez hasonlót ott vagyok ahol a part szakad pár hónap és kiég :( az elektrónikába meg nem nyúlok bele nem a szakterületem ! Lehet kicserélem ledszalagosra + táp és kész.
2018. szept. 13. 18:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor az sem jó ötlet amit javasoltak, hogy ebböl az 5m/m -böl tegyek párhuzamosan összekötve 2-2db mind a 8 helyére. ? Csak azért kezdtem el próbálkozni a javítással mert boszant most 8 miatt 184db ledet el kell dobnom :(
2018. szept. 13. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül van feltüntetve, hogy 4B24C, ami azt jelenti, hogy 4 db LED párhuzamos, majd ilyen egységek vannak sorosan, 24 db.

96 LED egy sávon, 192 összesen.

48 soros tag névleges nyitófeszültsége 48 x 3 = 144 V, tehát nagyjából ennyire áll be működés közben az áramgenerátor, de nyilván nem ezen van a hangsúly, az áramot stabilizálja valami 60 mA körüli értékre.

Ebből következően, a hibás 4-es csoportokat rövidre is zárhatod, az áramgenerátor akkor is csak ugyanannyi áramot tol a többi tagra.

Például kiiktatsz 2 x 4 paralel tagot, akkor automatikusan:

46 x 3 = 138 V-ra szabályoz az áramgenerátor.

De mivel a nyitófeszültség nem pontosan 3 V, sőt ilyen áramon 3,3 V körül lehet talán, akkor:

46 x 3,3 = 152 V is kialakulhat a kapcsokon összesen.

2018. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Illetve elírtam, hiszen 4 LED van párhuzamosan, akkor 4 x 60 = 240 mA lenne a névleges áram, de ennél bizonyára kevesebbre van belőve.


Pont ezért kellemetlen a párhuzamos kapcsolás, mert egy LED megszakad, utána a példa kedvéért 240 mA más csak 3 paralel ágon oszlik el, ami azoknak túlterhelés, így már hamar elpukkan a többi is, abban a csoportban.

2018. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszodat!
2018. szept. 13. 20:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Az érdekesség kedvéért még egy adat:

152V x 60mA = 9,12 W

Tehát ez lenne tisztán a LED-ekre jutó teljesítmény, az elvileg elképzelhető legnagyobb, illetve névlegesnek mondható nyitófeszültséggel és árammal számolva, ami a gyakorlatban persze lehet ettől eltérő.

Ehhez jön még a driver által elfűtött hő, kettő együtt adja a hálózatból felvett teljesítményt.

2018. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!