Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha nem veszem át a neten...

Ha nem veszem át a neten rendelt terméket a pick pack ponton, kifizettetik velem a szállítási költséget?

Figyelt kérdés

Elég idióta vagyok, mert rendeltem valamit netről, de közben rájöttem, hogy nem is kell... már a pick pack ponton várja, hogy átvegyem. Ilyenkor mi van? Írjak nekik, hogy elállok a vásárlástól, vagy egyszerűen csak nem veszem át, és úgyis automatikusan visszaszállítják az árut pár napon belül. És a visszaszállítási költséget csak házhozszállítás esetén kell álljam?


Bocsi a hülye kérdésért, de még nem vettem soha semmit interneten.


2018. szept. 25. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy ha te vagy a kereskedő, és ilyen vevőid vannak. Rendelnek, az árut ki sem fizetik, kiszállíttatják, és elvárják, hogy az én költségemen ide oda fuvarozzák. Dehogy fizettetik ki veled, még ők kérnek elnézést.
2018. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem fizettetik ki, de eléggé ciki. Lehet, hogy többet nem fogsz tudni ott vásárolni.

Nálam volt ilyen, de én felkerestem őket és mondták, hogy lényegtelen, mivel 5 napon belül, ha nem veszem át, akkor automatikusan visszaszállítják.

2018. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Elég idióta vagyok, mert rendeltem valamit netről, de közben rájöttem, hogy nem is kell..."


Szerinted a Vaterás és egyéb eladók miért nem hajlandók utánvéttel postázni?

Mert van sok idióta, aki meggondolja és nem veszi át, vagy simán elfelejti. Miközben az eladó már kifizette azt a kezelési költséget, amit nem kap vissza, még akkor sem, ha visszafordítják neki az árut.

Cégeknél annyiban másabb, hogy egyedi szerződésük van a szállítóval, ami lehet kedvezőbb ilyen szempontból.

2018. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez egy cég, nem magánszemély, ott nyilván vele beszélném meg.
2018. szept. 25. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!