Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Analóg Reverb /konkrétan Boss...

Analóg Reverb /konkrétan Boss RV-5 pedált köthetek-e az erősítőm effekt loop-jába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy zenekari keverőerősítő fejem, 4 bemenettel, zéró beépített effekt! Viszont van effekt loop, és minden bemeneten szabályozható az effekt erőssége. Szeretném ha minden hangszernél,/mikrofon, gitárok/ lenne szabályozható visszhang, Reverb. Nekem analóg pedáljaim vannak, és nem tudom, hogy ezeket beköthetem-e az effekt loopba, vagy kárt teszek az erősítőben?

Sosem használtam effekt loopot, mindig az erősítő előtt sorba kötött pedálokkal játszottam!

Köszönöm a válaszokat



2018. szept. 28. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek mind vonalszintű jelek, azaz néhányszor 100 mV nagyságrendben, úgyhogy próbálkozni lehet, kárt nem okoz.
2018. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illetve később láttam, hogy a pedál névleges ki- és bemeneti szintje -20 dBU, azaz tizedrésze a normál vonalszintnek, így elképzelhető az effekt loop vonalszintű kimenete túlvezérli.

Csak azért nem egyértelmű, mert azt nem írják, hogy legfeljebb mennyit bír torzítás nélkül.

De a bemenet diódákkal védett, ez látható a kapcsolási rajzán, így tönkretenni nehéz lenne:

[link]

2018. szept. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy fáradoztál a dologgal, és a linket is. Igaz én egy elektronikai analfusz vagyok...

Tehát ami a lényeg, az erősítőt nem tudom hazavágni?

S ha jól értem, akkor inkább a pedálnál léphet fel gond?

"az effekt loop vonalszintű jele túlvezéli" mondatod, ez számomra már magas... Ne haragudj, de ha van még energiád a dologra, úgy elmagyaráznád ezt!

Nagyom köszönöm!

2018. szept. 28. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindegy, mert ha megnézzük a kezelési utasítást, akkor kiderül, hogy a pedál bemenete a normál vonalszintet is elbírja:

[link]

Miután csatlakoztatható a bemenetére billentyűs hangszer (8. oldal), sőt az effekt loop (send-return) is gyárilag ajánlott konfiguráció (11. oldal).


Csak azért furcsállottam, hogy névleges szintként miért adják meg annak tizedrészét (-20 dBu), holott inkább a 0 dBu lenne mondható névlegesnek (vagyis a 100 %), de ez bizonyára csak annyit takar, hogy alacsonyabb szinten is képes megfelelő jel/zaj viszonnyal dogozni, ha esetleg szükséges lenne.

Igazság szerint, az még furcsább lenne, ha nem bírná el a szokásos vonali jelszinteket, hiszen az erősen korlátozná a használhatóságot és nem is lenne ésszerű, műszakilag sem.

2018. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hú de nagyon köszönöm..... Így, hogy útmutatót mellékelve elmagyaráztad, még én is értem!

Isten vagy.. Nagyon köszönöm! :))

2018. szept. 29. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!