Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora dióda szükséges?

Mekkora dióda szükséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném tudni hogy mekkora dióda szükséges egy 220v/100wattos fogyasztóhoz!?

2018. szept. 29. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Legalább 1A / 400V, de lehet nagyobb is, csúcsáram sem mellékes, ami függ a fogyasztó jellegétől.
2018. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

' db 4007-es tipusú elég.

1000V, 1A.

2018. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy 220 voltos 100wattos keringető szivattyú és egy 220voltos motoros csap lenne a fogyasztó
2018. szept. 29. 21:26
 4/10 anonim ***** válasza:
És minek oda dióda? Hova kerülne, mi a kapcsolás?
2018. szept. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Adott három szobatermosztát,három elektromos zónaszelep és egy keverőpompa...hogy külön működjön minden zóna egy pompáról úgy gondolom hogy diódákkal meg lehet oldani...csak nem tudtam milyen legyen....
2018. szept. 30. 01:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha váltófeszültségű hálózatba diódát teszel, számítanod kell arra, hogy az diódaként fog működni.

Tehát a színus-hullámú feszültség egyik (pozitív, vagy negatív) felét a bekötési iránytól függően nem engedi át.

Ezt a fogyasztó feszültségcsökkenésnek érzékeli, adott esetben működése az előírothoz képest megváltozik, esetleg meghiúsul, a fogyasztó meghibásodásához is vezethet.

.

Javaslom, próbaként köss sorba egy 4007-es diódát egy 100W-os izzóval. (Nem LEDessel és nem fénycsővel!)

Meglátod, csupán az eredeti fény (kb)felét adja le. Ezért szoktuk ezt a kapcsolást izzószálas világításánál fényerő csökkentésre (hangulatvilágítás) használni.

A szelep elektromágnesének és a szivattyú motorjának működése kérdésessé válik, viszont 'leégése' borítékolható lesz.

2018. szept. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

"úgy gondolom hogy diódákkal meg lehet oldani...csak nem tudtam milyen legyen...."


Ezt akkor nagyon rosszul gondoltad. A diódákkal kivitelezett logikai "vagy" kapcsolás DC-re értelmezhető, ez meg ugyebár AC.


De ez is gyakori ilyen fórumokon, hogy csak apró részleteket közöltök egy egészből. Meg a másik a "jelenidős fogalmazás", amikor csak kész tényeket írnak, a probléma előzményeit valahogy kihagyják a képből. Pedig sokszor még annak is jelentősége van.

2018. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem igazan ez a szakterületem...azért kértem itt segítséget mert nem értek hozzá..

Gondoltam a diófa olyan kütyü ami nem engedi az áramot haladni csak egy irányba...Há ez ennyire egyszerű lenne akkor megoldottam volna vele a bekötést..

2018. szept. 30. 15:23
 9/10 A kérdező kommentje:

😁😁😁

Bocsánat... Dióda 😁😁😁

2018. szept. 30. 15:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Ehhez nem dióda kell (nem fog működni, mert gondolom nem DC a zóna szelep és a pumpa sem). Ehhez kell 3 db. két érintkezős relé (segédrelé).
2018. okt. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!