Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért jó egész éjszaka töltőn...

Miért jó egész éjszaka töltőn hagyni a telefont, laptopot, tabletet?

Figyelt kérdés

Évek óta nem tudok elmenni emellett a szokás mellett, amit szerintem több ember csinál, mint aki nem.

Én a telefonomat, ha hazaérek felrakom tölteni, majd kihúzom, ha feltöltött és használom. Reggel ha kell még feldugom egy kicsit tölteni.

Számomra, ha valami fel van töltve és rajtamarad 5 percre az áramon az az eszköz elleni gyilkosság.

Mások pedig úgy fekszenek le, hogy bedugják a telefont, szobatársam is a laptopot is úgy szokta otthagyni, hogy nem kapcsolja le az elosztót.

Miért jó ez? Annyi helyen lehet olvasni, hallani, hogy 80% felé már nem is érdemes feltölteni, az pedig, hogy egész éjszaka töltőn legyen hatalmas hiba.


2018. okt. 3. 07:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Mutogasd meg nekik ezt: https://www.youtube.com/watch?v=2Z9190ruyIM


Majd kihúzzák éjszakára. :)

2018. okt. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
A mai (értsd: az elmúlt 10-15 évben gyártott) eszközöknek a világon semmi bajuk nem lesz attól, ha egész éjjel töltőn vannak. Saját hatáskörben lekezelik ezt a dolgot.
2018. okt. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
"Hatalmas hiba" miért is?
2018. okt. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Wadmalac ***** válasza:
76%

Az állandó 100%-ra töltés tényleg rontja némiképp az új Li.ion akkuk élettartamát, de a feltöltés utáni töltőn hagyás már nem oszt, nem szoroz. A töltőelektronika megakadályozza a túltöltést.

Ezért ez:

"Számomra, ha valami fel van töltve és rajtamarad 5 percre az áramon az az eszköz elleni gyilkosság."

Teljesen alaptalan.


"Én a telefonomat, ha hazaérek felrakom tölteni, majd kihúzom, ha feltöltött és használom. Reggel ha kell még feldugom egy kicsit tölteni."

Ez sem árt kevesebbet, mint egy telitöltés.


Kár ezzel foglalkozni, a töltés módja az élettartamot max. 10-15 százalékban befolyásolja, ennél a gyártási minőségszórás nagyobb élettartam-különbségeket okoz.

2018. okt. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is az élettartam miatt, de az áramhasználat miatt ki kellene húzni, gyerekek. Az egy tévhit, hogy amikor feltöltött a telefon/laptop, már nem szív áramot a hálózatról. Felesleges fent hagyni.
2018. okt. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Egyrészt a felesleges áramhasználat miatt ki kell húzni vagy kapcsolni az elosztót.

Másrészt túltölteni nem lehet a mai telefonokat, de az éjszaka folyamán folyamatosan ugrál 99% és 100% között. Szerintem és ahogy hallottam másoktól is, nem nehéz belegondolni, hogy ez mennyire lehet hasznos az aksinak.

2018. okt. 3. 08:28
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod se a telefont, se a laptopot 10 évig használni, hogy ennyit parázz miatta. Legalábbis a telefont biztos nem, laptopban simán lehet akksit cserélni.

Én egyedül amiatt nem szeretem éjjel tölteni, mert biztonságosabbnak érzem, hogy amit lehet, éjszakára kihúzom/kikapcsolom pl. esetleg vihar miatt.

Röviden meg, ne törődj sztem más dolgával, aki áramot akar pazarolni, az az ő magánügye.

2018. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Wadmalac ***** válasza:
39%

"Az egy tévhit, hogy amikor feltöltött a telefon/laptop, már nem szív áramot a hálózatról. Felesleges fent hagyni."

Felesleges, de nem káros.


A laptop töltője biztos nagyobb tétel, de egy teló nem trafós, hanem szakaszos üzemű tápos töltője üresjáratban mérhetetlenül keveset fogyaszt. Szószerint mérhetetlenül, egy század wattos mérési felbontású teljesítménymérő nullát mutat rá.

Úgyhogy az, aki nem húzza ki éjjelre a tévéjét, hifijét (10-20 W per készülék), számítógépét (10-40 W), hanem standbyban hagyja, az ne higgye, hogy egy mobiltöltőtől környezettudatos lett.

2018. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

"Számomra, ha valami fel van töltve és rajtamarad 5 percre az áramon az az eszköz elleni gyilkosság."

Ez csak a te egyéni problémád, ne várd hogy a világ a te mániáidhoz igazodjon, szokd meg, hogy másoknak más mániái vannak. :)

2018. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Az energiapazarlással kapcsolatban vannak tévhitek, ami még akkor keletkezett, amikor a régi telefonokhoz nagy darab, vasmagos trafóval működő tápadaptert adtak, ami terhelés nélkül is rendesen melegedett.

A termelt hőmennyiség pedig értelemszerűen fizetési kötelezettséggel jár, valaki számára.

Ezt pedig valaki ellenőrizheti, hogy terhelés nélkül mennyi hőt termel a kis dugasz.

Amellett laptoptápoknál, illetve TV-tápoknál is lehet találkozni a Burst PWM technikával. Füledhez téve, terhelés nélkül halk, kattogó hangot hallasz.


Tudtad? Ez a Burst PWM, ami ilyenkor csak rövid pillanatokban löki az impulzusokat, ami épp csak a készenléti feszültség fenntartásához szükséges.


Következménye a forintban szinte kimutathatatlan fogyasztás és semmi melegedés.


Töltés végén pedig a telefon áramfelvétele is nullára kapcsol, ezt is ellenőrizheti, aki nem hisz nekem:

[link]


A tápadapter kihűl, évente 2 forint "költség"? Ne vicceljünk...

2018. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!