Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi áramot fogyaszt a...

Mennyi áramot fogyaszt a truma ventillátor?

Figyelt kérdés
Telepítettem egy lakókocsit és gázzal fűtök benne mert hallottam hogy a villanyos fűtés szinte megfizethetetlen eszik ez a ventillátor annyit mint egy villanyos fűtés??

#fűtés #lakóautó #Truma vent
2018. okt. 5. 04:11
 1/5 Szirty ***** válasza:

Nem világos miről írsz.

A Truma egy cég neve ami sok mindent gyárt. Főleg gázzal működő fűtőtestet, ami nem ventilátor.

Pl. Truma S 3004, Truma S 5004.


[link]


Mivel gáz üzemű, áramot nem fogyaszt. Csak a gyújtáshoz, ami ceruza elemről működik és a gyújtás ideje alatt 0,25W-ot fogyaszt.


Tehát mit is szeretnél pontosan tudni miről?

2018. okt. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sejtem, mire gondolsz, de az egy téves gondolat.


Nyugodtan használhatod a ventilátort, az nem fogyaszt sokat. Adatlapon nézd meg a teljesítményét, ha megadták. Elektromos fűtésnél a főtőbetét fogyaszt, hiszen az termeli a hőt.


De neked a gáz termeli a hőt, nem a ventilátor. A ventilátor csak hasznos, a hatékonyabb légkeverés érdekében, illetve kellemetlen lehet a zúgása. A kettő között kell csak kompromisszumot találni, áramfogyasztás jelentéktelen.

2018. okt. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szobai ventilátorok nagyjából 30-50 W-t fogyasztanak. Tehát nem valami sokat.

A villanyos fűtések (villanyradiátor, hősugárzó, stb.) jellemzően 2 kW-t, ami már jelentős fogyasztás.


Mivel semmi konkrétumot nem adtál meg, ezért ennél pontosabb választ nem tudok adni.

2018. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem, a korábban is tárgyalt Trumatic S3002 névleges hőteljesítménye 3400 W, ami természetesen a gázból származik.


Opcionálisan bekapcsolható ventilátora egy 12 V-os adapterről működik, 12V x 0,65A = 7,8 W mindössze.


Gyújtás: 1,5 V-os elemről.


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

2018. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Trumatic sl 3002 fűtőtesthez tartozó ventillátorról érdeklődtem köszönöm a válaszokat
2018. okt. 5. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!