Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megérné vajon nekünk napelemet...

Megérné vajon nekünk napelemet telepíteni?

Figyelt kérdés

Szóval, kitaláltam hogy nem lenne rossz, ha átállnánk a napelemes technológiára, azonban még teljesen laikus vagyok ebből a szempontból, így azt sem tudom megmondani, hogy mivel, kinél, hol, milyen adatokkal érdemes belevágni ebbe. A lakásban jelenleg 3 tv, 5 telefon, és viszonylag sok elektronikai berendezés (mosógép, cirkó, hűtő, stb) van. Kb. havi 35e szokott lenni a villanyszámlánk, ezt megéri-e kiváltani napelemmel?

Nem túltermelni akarok, meg eladni, hanem csak annyit megtermelni, amennyivel a saját szükségleteinket kielégítjük.

Főleg olyanok kommentjeit várom, akik már telepítettek napelemet, és el tudják mondani, hogy mennyi pénzbe került, mekkora elemeket telepítettek, mennyi idő volt a kivitelezés, stb stb :)


2018. okt. 5. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
35.000 villanyszámla? Upsz. Nem semmi. Hűtő, fagyasztó, villanytűzhely, 2 akvárium, mosógêp, 2 tévé, 3 teló, 3szgép, meg az apróságok= 5.500 ft v.számla.
2018. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Számítsátok ki ha ledre cseréltek égőket meg A plussra cserélitek a gépeket és nem 5ösön hanem kettesen megy a hűtő kevesebbet mostok mikróztok centriztek stb olcsóbb lesz e a kiadás . A bekerülési költség drága mert a komoly cucc iszonyat sok a szerelés is ha nem magatok teszitek és a megtérülés sem maximális , költség valamelyest csökken de a karbantartás stb10 belül újabb kiadás ... Luxus módiból meg lehet tenni ha van erre jó pár milka de spórolásnak ....
2018. okt. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nem termeszt valaki ott véletlenül füvet?

bazz, 35 azért durva.

2018. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha beirod a napelemes rendszer telepitését, már kiad egy pár céget aki ezzel foglalkozik. Még árajánlatot is kapsz tőlük , ha felveszed a kapcsolatot .
2018. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Húba*meg, most nézem PC-ről, hogy ez nem úgy sikerült ahogy akartam... A kérdést még telefonról írtam, és valahol a felénél teljesen átírtam először a szöveget, az a 3-as pedig teljesen véletlenül került oda.

Tehát akkor csak 5,000 Ft, elnézést ha valaki emiatt nagyüzemnek nézett. :)

2018. okt. 5. 18:18
 6/10 A kérdező kommentje:

Viszont így akkor a konkretizálás után: azt sejtem, hogy nem lesz olcsó mulatság, nyilván szakemberre bíznánk, illetve teljesen hivatalos úton, papírozva, etc. szeretném megoldani, csak azt nem tudom, hogy kb mekkora elemekre van szükségem, és mennyi idő alatt térülne meg az, ha most átállok olyanra.

+1: Ha nekem ezeket felszerelik, akkor a lakáson belül, a falakban is kell valami átalakításokat végezni, amik plusz költségekkel járnak? Vagy a felhasználandó energia hogy jut el hozzám a PC-ig, TV-ig, stb?

2018. okt. 5. 18:25
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja, illetve még egy kérdés:

Olvastam valahol, hogy leginkább déli irányba érdemes tenni a napelemet, viszont nekünk pont olyan a házunk, hogy a tető az nyugat-kelet fekvésű, délen semmi sincs, ahová fel lehetne szerelni. Ez mennyiben jelent problémát?

2018. okt. 5. 18:31
 8/10 anonim ***** válasza:

4. választ kár hogy nem olvastad el.

Az első találat a keresőben:

[link]

2018. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előzetes felmérés tervezés kell minden lakáshoz , komplett rendszert eladni sablonból marhaság . A bekerülési összeg sosem annyi vagy kevesebb mindig több a végére mert plusz áfa meg zuhant a forint vagy a reklám a leggagyibb cuccokat tartalmazza és ez a csali .
2018. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A te jelenlegi fogyasztásodra nemigazán éri meg a telepítés. Az éves fogyasztásod 1800 kWh körül van, amit egy kicsi 6 paneles rendszer fedezni tudna. Viszont ennek a fogyasztásnak 2/3-a az olcsóbb 35 ft-os áramból van, másrészt a rendszer méretéhez képest túl nagy a tervezés/engedélyezés/telepítés/inverter ára, ezek nagyjából fixek, egy 6 és 12 paneles rendszerre is ugyanazok. Ezekből így egy 17-18 éves megtérülés jön ki, szemben a szokásos 10-12 évvel.
2018. okt. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!