Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kétpólusú kapcsoló bekötése?

Kétpólusú kapcsoló bekötése?

Figyelt kérdés

Üdv

Ezen a kapcsolón kova kell kötni az 2 vezetéket?

Az első kettőbe vagy az 1 és 3-asba?


Arra se jöttem még rá hogy kell a vezetéket befogatni vele.

Pedig azt írják a rugós gyorsabb és egyszerűbben szerelhető mint a csavaros, de már fél órája nézegetem, erősen meg nem merem nyomkodni nehogy eltörjön.



2018. okt. 5. 13:26
 1/6 A kérdező kommentje:

kép lemaradt

[link]

2018. okt. 5. 13:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Be kell dugni a csupaszolt vezetéket, megfelelő erővel, de azért érzéssel is.

Az egymás közelében lévő lyukak közösek szoktak lenni, de ki is mérheted, vagy látszik benne szemre is a közös érintkező.

Többit a rajz szemlélteti.

2018. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg mégsem gyorscsatlakozós lenne, azt a külső oldaláról, csavarhúzóval lehetne szerelni, de ahhoz le kell emelni a burkolatot stb., amit a fotóról nem tudok megállapítani, hogy mennyire lehetséges.
2018. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tömör a vezeték (merev), akkor csak bedugod a vezetéket. Kb. 10mm-t blankolj. Ha hajlékony a vezeték, akkor benyomod azt a pici pöcköt, ami a csatlakozási pont alatt van, majd benyomod a vezetéket, eztán pedig elengeded a pöcköt. Ha rossz helyre dugtad véletlenül, akkor benyomod a pöcköt, kihúzod a vezetéket.

Anyám... az, hogy melyik pontról melyik pontra ad át, az le van rajzolva!!! Hát ott van! (hetedikes vagy hatodikos fizika könyvben találkozhattál először ilyen rajzzal) Bal alsó a bal felsőre, jobb alsó, a jobb felsőre ad át. Ha 2 pólusúként is lesz bekötve, a bal alsóba megy a fázis (fekete, barna), a jobb alsóba a nulla (kék), a bal felsőbe a lámpához elmenő kapcsolt fázis (fekete, barna), a jobb felsőbe a lámpához elmenő nulla (kék). Lényeg, hogy szembe ne kösd a fázist meg a nullát, hogy melyik melyik, melyik a lámpához menő, melyik a bejövő fázis/nulla, az a működésbe nem szól bele!


Azt hittem, hogy a képen lesz mondjuk egy legrand kapcsoló, aminek nincs a hátulján egy hatalmas működési rajz.

2018. okt. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

megszenvedtem vele alig akarta a sodrott vezetéket befogni


ja a kép amúgy egyértelmű de a 4 vezetékhely mégis megtévesztett, azért lenne hogy tovább lehessen vinni?

2018. okt. 6. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, akár egy kötést megtudsz benne csinálni, ha mondjuk lenne mellette még egy kapcsoló, akkor ebből kvázi áttudsz menni a másikba, feltudod fűzni.

Sodrott vezeték végét meg kell sodorni, úgy könnyebb benyomni, le is lehet forrasztani, sokaknak mániája, én csak párás helyiségben szoktam, nem vízmentes szerelvény esetében. Illetve akár lehet érvéghüvelyt is rápréselni, az is egy megoldás, de elvileg könnyedén be kell tudni nyomni a sodrottat is, csak némelyik szerelvényen ezt a pöcköt nagyon nehéz benyomni, mert pici, ez is egy ilyen szerelvény.

2018. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!