Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség az FSk és az...

Mi a különbség az FSk és az AFSK moduláció között?

Figyelt kérdés
Nekem annyi jött le hogy csak annyi különbség van hogy AFSK-nál az 1-est illetve 0-át jelentő modulált frekik audio frekvenciás tartományba esnek. Ezen kívül van más különbség?

#FSK #AFSK #muduláció
2018. okt. 6. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Lényegében HF segédvivő van közbeiktatva, melyben kétféle hallható frekvencia jelképezi a 0 és 1-et.

Ezzel egy FM adó HF-bemenetét hajtják meg, mintha bármilyen szokványos HF-jel lenne.

FSK-nál viszont az FM-adó modulátorába kell becsatlakozni közvetlenül, miáltal egy "frekvenciaváltást" hoznak létre, szintén két állapot között.

Belátható, hogy utóbbival nagyobb sebesség vihető át, mert kimarad egy lassulást okozó lépcső.

2018. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jobb érthetőség kedvéért kibővítem:

FSK-nál viszont az FM-adó modulátorába kell becsatlakozni közvetlenül a digitális jellel (H/L kapcsolójel).

2018. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
AUDIO FSK. Az 1980-as 1990-es években a Telefax nagyon elterjedt volt, ez 9600b/s sebességgel vitt át digitális jelet, úgy hogy két hangjelet váltogatott, és 1990 után a betárcsázós internet szerintem hasonló modulációt használt. Akkoriban az AM7910-es IC-vel és egy quatz-cal könnyen lehetett ilyen modemet otthon is építeni és sokan építettünk is ilyet és jól működött is rádión keresztül, ezt BBS-nek hívták. 1200B/s sebességgel ment és 5kHz es FM modulációval. Aztán később a 2000-es években megjött az ADSL és elsöpört minden korábbi (lassú) rendszert, mert az ADSL már Megabit/s nagyságrendű sebessége 1000X gyorsabb átvitel a telefax-hoz és a betárcsázós AFSK-hoz képest
2023. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!