Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen elektromos fűtést...

Milyen elektromos fűtést válasszunk?

Figyelt kérdés
25m2-es szoba kiegészítő fűtésére kellene egy elektromos készülék. Különböző oldalakon azt lehet olvasni, hogy nem érdemes az olcsó termékeket megvenni. Viszont a drágának is ugyan annyi a teljesítménye mint az olcsónak. Mi a különbség? Mit válasszunk hősugárzó, konvektor vagy radiátor? Kinek mi a tapasztalata?

2018. okt. 6. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én olcsó eszközöket veszek mindig, hisz semmivel nem érek többet egy drágával (max. ha az olcsó sokkal hamarabb elromlik, de annyira hamar nem szoktak). A hatékonyság egyforma, ha belső elektromos fűtőeszközökről van szó.


Sokféle olcsó fűtőeszközöm volt már, nekem majdnem egyformák, fűtésnél csak a teljesítmény számít, ha a szobahőmérséklet érdekel s jobbára ez a helyzet nálam. Ha azt akarom, hogy rám sugározzon vagy rám fújjon az eszköz, az már kicsit más. Van, akinek hőtárolós kályha kell, nekem az sem fontos. Egyesek odavannak az infrapanelekért, de nekem a szobahőmérséklet megfelelő szinten tartása kell, ott pedig nem jobb.


Kiegészítő fűtésként még kevésbé érdemes valami drága dolgot választani, szerintem (hacsak nincs rá valami speckó okod), de én fő fűtésnél is két utat látok: olcsóbb kis eszközök vagy klíma, ami jobb hatékonyságú és másra is jó.

2018. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, Nekem volt Nobo panelem, de nagyon nem voltam elégedett vele, 16 m2 szobában, ahol a panel volt teljesítette a beállított 20fokot, de a szoba végében már csak 16 fokot mért a szoba hőmérő és fáztunk is:(((


Lecseréltük erre az új AeroFlow hőtárolós radiátorra, igaz drágább volt, de ez teljesen más,mint egy fűtőpanel. Sugározza a hőt és a teljes szobában beállított 20 fok a padló magasságban és ember magasságban pedig 22,5 fok van...hihetetlenül jó meleg van az egész szobában. Ja és kb, 30% kevesebb a fogyasztás. 1 órában levetítve 20perc áramot fogyaszt és 40percet a samott betétnek köszönhetően sugározza a hőt. Ezt valóban tanácsolom neked! Igaz, mi fő fűtésként használjuk a hőtárolós radiátort és nem kiegészítő fűtésként.

2021. febr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!