Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Parkside plsd 48 a1-hez hol...

Parkside plsd 48 a1-hez hol tudok pákahegyet venni?

Figyelt kérdés

Csavaros menete van, még nem kopott el, de mivel nagyon megkedveltem ezt a modellt, így gondoltam, hogy rendelek hozzá. Egy ebay link jó lenne, mert én nem találtam.

A segítséget előre is köszönöm!



2018. okt. 12. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Így keresd:


Soldering tip Parkside Pls 48


Másik, amit régebben olvastam egy fórumon, hogy az ember elment a Lidl-be, rendeltetett hozzá hegyet, meg is kapta.

2018. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Például egy találat, ez bárhová postáz (nem mindegyik ilyen):

[link]

2018. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Lenne még egy kérdésem:

Igazából eddig a haverom pákája volt nálam kölcsön, de nagyon megtetszett. Most tanulom a szakmát, eddig transzformátoros, 100W-os pisztolyom volt, de az nem alkalmas ilyen felhasználásra.

Szerintetek megéri megvenni ezt 8 000Ft-ért?

2018. okt. 12. 19:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem felelne meg, de ha úgy látod, hogy megoldható a hegy pótlása és jól tudsz vele dolgozni, akkor jó lehet.


Az mindenképpen pozitív, hogy hővisszacsatolt szabályzású, tehát konkrétan méri a hőfokot, nem csak egyszerű teljesítményszabályzás, kontroll nélkül.

Egyébként nagyon sokat számít a megszokás, a 75 W-os cseh pillanatpákával is nagyon sok mindent meg lehet csinálni, csak tudni kell hozzá vékonyabb huzalból is hegyet hajtani, sőt különböző alakra hajtott hegyekkel (ami több forrpontot is átfog egyszerre) speciális esetekre is alkalmas, SMD munkákra is. Meg érezni kell azt is, hogy mennyire fűtsünk vele (hogy ne égessen), de ehhez kell a rutin.


Sajnos sokat árt ezen pillanatpákák megítélésének az is, amit buta emberek terjesztenek a különböző fórumokon, mégpedig az érzékeny alkatrészeket tönkretevő állítólagos impulzusok, amit tapasztalatból is állíthatom, hogy ostobaság, meg ugyebár ehhez gondolkodni is kellene, fizikát ismerni. Sőt, akár földelni is lehet a hegyét, ha nagyon biztosra akarok menni.


De természetesen én sem csak azt használom, 900M hegyű pákám is van, amihez rézhegyeket is rendelni mellesleg.

2018. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ment a zöld!

Szerintem ezzel a heggyel még problémák lesznek. Megkérdeztem egy másik ismerőst, neki ilyen állomása van:

[link]

Elvileg több hegyet támogat. Probléma, hogy nincs digitális vezérlése?

Ez jónak számít?

2018. okt. 13. 09:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen szempontból nem számít jónak, de ha csak ritkán kell, akkor elmegy.
2018. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az csak egyszerű triac-szabályzó, mintha egy izzó fényerejét szabályoznád, ugyanaz lényegében.


A kialakuló hőmérsékletet nem figyeli, nem kontrollálja. Ha be is lövöd valamennyire a hőfokot, utána a forrasztás leviszi, nem szabályoz rá automatikusan. Ha meg nagyobbra állítod, nyugalmi helyzetben melegszik túl, az sem jó.


A jobb pákák termisztorral vagy hőelemmel figyelik a hőfokot, a kontroll pedig lehet analóg vagy digitális, ez már nem lényeges a végeredmény szempontjából.


Ha olyan pákát veszel, aminek 900M hegye van (HAKKO kvázi szabvány), ahhoz mindenféle hegyeket lehet rendelni.


Ha HAKKO T12 rendszerre állsz be, annak előnye, hogy a fűtés és hegy egyben van, légrés nélküli a hőátadás és érzékelés, ami gyors reakcióidőt és pontosságot kölcsönöz. Hátránya, hogy a komplett betét drágább, de az sem vészes. Igaz, nem mindegy, hogy eredeti vagy utánzat.

2018. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, véleményeket!

Akkor talán mégis csak jó lehet a Parkside páka, ha azt mondjátok, hogy jó a vezérlése.

Szerintetek ez a menetes hegy kialakítás nagy probléma, vagy rendelek 2 hegyet tarcsiba + 3-at adnak és azzal el leszek 2-3 évet?

2018. okt. 13. 23:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Valahol írták régebben, hogy a menetes rész beéghet, amiből szorulás vagy lazulás lehet, tehát a menet sérülése. De az is lehet, hogy az nem hőfokszabályzott verzió volt, már nem emlékszem pontosan.
2018. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rmokus86 válasza:
100%

Ha valaki Lidl-s pákához keresne menetes hegyet: ugyanezt használja a Conrad sajátmárkás JLT-13-as forrasztóállomása és lehet külön hegyet venni náluk hozzá, a 3db 995Ft:


[link]

2020. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!