Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy sima 1,5 voltos AA vagy...

SIDLER22 kérdése:

Egy sima 1,5 voltos AA vagy AAA elem mekkora feszültségtől számít lemerültnek?

Figyelt kérdés

2018. okt. 14. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hiányosak a fizika ismereteim, de javaslom a googleben nézd meg mi a kapacitás, meg a töltés
2018. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Egy picit attól is függ, mire használod.

Kis áramfelvételű (óra, távirányító) még elmegy 1,1-1,2-vel, de kb. 1,3 az alsó határ.

De nem biztos, hogy ezzel elmegy (inkáb nem)egy vakus fényképezőgép.

És az sem mindegy, hogy az elem alkáli vagy sima "kínai", de ez látszik az árán.

2018. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Távirányítónál nekem volt olyan, hogy mikor már nem működött, kivettem és megcseréltem az elemeket, egy ideig újra jó volt! :D
2018. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1. Nem értelek. A kapacitással és a töltéssel én is tisztában vagyok. Ez nagyjából olyan volt mintha megkérdezném, hogy mi az a szükséges erő Hibrid autónál amitől a rendszer beindítja az Ottó-motort. Erre te nekem esnél, hogy nem érted a Hibrid működését.
2018. okt. 14. 10:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Elemeknél a feszültségmérés átverős lehet, én is találkoztam már olyannal, hogy 1,5 V-ot mutatott, de annyira megnőtt a belső ellenállása, hogy még egy távszabályzót sem bírt el. Vagyis terhelésre leesett a feszültség. Tény, hogy ez a ritkább eset.

Gyakoribb, amikor a feszültségből mégis tudok nagyjából következtetni az állapotra.

Vagy lehet rendelni Kínából olyan elemtesztereket, ami tartalmaz terhelőellenállást is és úgy méri a feszültséget.

De én sem rendeltem, multiméterrel szoktam rámérni.

1,1 V környékén vagy alatta már semmire nem jó, felette meg nagyjából arányos. Ezen belül is az alsó tartomány csak minimális áramfelvételű eszközöket vihet el.

2018. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

"Távirányítónál nekem volt olyan, hogy mikor már nem működött, kivettem és megcseréltem az elemeket, egy ideig újra jó volt!"


Ami azért meglepő, mert az elemek a távirányítóban általában sorba vannak kötve ezért teljesen mindegy melyik hol van.

2018. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Távirányítóban általában elég, ha az ember kiszedi és picit letörli a csatlakozót és működik még hónapokig.

Általában 1,3V alatt már kukázni lehet az elemeket (elektronikai hulladék gyűjtő).

2018. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, igen. Van, hogy az is megteszi! :D
2018. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!