Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem világít többé a LED...

Miért nem világít többé a LED sorom?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy LED tekercset hogy TV-m hátuljára ragaszthassam fel, 3 méteres, össze volt már dugva minden, USB csatlakozós. Ráragasztottam TV-re, bedugtam az USB-t TV-be, és szépen világított.

Véletlenül kihúztam az USB adaptert a LED szálból, ezért visszadugtam gyors, de nem világított. Ekkor vettem észre, hogy fordítva dugtam vissza. Gyors kihúztam és visszadugtam úgy, ahogy eredetileg volt. De azóta már nem világít, próbáltam nyomkodni, hátha valami érintkezési hiba van, de mindhiába.

Lehetséges, hogy tönkre is ment az egész? Ha igen, akkor az egészet dobhatom a kukába, vagy elég csak az USB remote controller adapter-t kicserélnem vajon?

Köszi!



2018. okt. 14. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Típus?

Fotó?

Valami?

Bármi?

2018. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


konkrétan ezt a fajtát vettem

2018. okt. 14. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ledek érzékenyek a negatív feszültségre. Valószínű kiegett.

TV usb működik?

Ne abba dugd a következőt, nem erre van kitalalva, nem tud elég áramot leadni, sérülhet

2018. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

LED-eknek korlátozott a záróirányú feszültsége, de 5 V nem probléma, sőt a 12 V-os szalag sem megy tönkre fordított polaritástól, ez tapasztalat.

Vannak továbbá fordított irányú védődiódával integrált LED-ek is, bár a kínainál ezt soha nem lehet tudni, szeretik kihagyni belőle, ellentétben a márkás gyártókkal (Samsung stb.)

Az elektronika viszont nagyon nem tolerálja a fordított polaritást, tehát az esélyes, hogy tönkrement.

A TV USB-csatlakozója nem érzékeny, védett szokott lenni zárlat ellen, az USB-szalagokat pedig úgy méretezik, hogy 500 mA alatt legyen az áramfelvétele, ezért is működött nálad először normálisan.

2018. okt. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!