Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet még valahol ionizációs...

Lehet még valahol ionizációs füstérzékelőt kapni?

Figyelt kérdés
Sugárzásokkal foglalkozunk az egyetemen. Szükségem lenne egy kisebb radioaktív forrásra, amit jól letudnék mérni és elemezni. Vannak még ilyen tűzjelzők amibe Am 241-et tesznek? Vagy ahhoz hasonló anyagot?

2018. okt. 19. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Kevésbé "erős" forrás nem jó neked? Valami természetes sugár forrás?
2018. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ennek sem nagy az értéke: 1,1-1,5 mikroS
2018. okt. 19. 16:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Ennek sem nagy az értéke: 1,1-1,5 mikroSv
2018. okt. 19. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy fajta műtrágya, az is sugároz, sajnos nem tudom pontosan melyik, próbálj meg utána nézni, illetve gázharisnyát szoktak még méregetni

Régen a liftekbe is radioaktív izotópokat tartalmazó érzékelőket szereltek, hogy az ajtó ne csukja oda az embereket. Ha esetleg van jó régi ház a környéken, sanszos, hogy a liftben még előfordul.

Mérhetsz még gázbetont, sok épület készült ilyen téglából, illetve kohó salakot (a fekete sokkal erősebb, mint a piros)

2018. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok, salak szigeteléses födém ha akad a környéken az is jó.

Vagy még a gránitra meg a márványra mondják, bár az biztosan jóval gyengébb.

Az órák számlapját régen rádiummal festették ki (ha jól tudom a szovjetunióban 1965-ig) ha van ilyen régi órád meg lehet nézni azt is

2018. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kálium gazdag zöldségek, gyümölcsök (banán, cékla és társai) mérhető mennyiségben van bennük K40 izotóp.
2018. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!