Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány fázis mehet egy védőcsőben?

Eruthalion kérdése:

Hány fázis mehet egy védőcsőben?

Figyelt kérdés
Most emeltetünk áramot. 1X25 Amperról 3 fázisra. A lakáselosztó és a villany óra között jelenleg csak egy cső van. Nemrég festettünk, nem lenbe jó vésni mindent. Meg úgy tudom nem is véshetünk a villanyóra mögé.

#villanyóra #fázis #Védő cső
2018. okt. 30. 08:09
 1/4 anonim válasza:

Ha nem meztelen vezeteket viszel, akarhanyat. Nem interferalnak egymassal, csak szogeltolas van kozottuk. A szabvany nem hiszem, hogy erre barmit megadna.a regisztralt szerelo nem huzta be a lakaselosztoig? O.o

(Villanyszerelő vagyok)

2018. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Meg úgy tudom nem is véshetünk a villanyóra mögé."

Meg úgy tudom hogy a mért vezeték cserét regisztrált szerelőnek kell felügyelnie (az megint más dolog hogy nem ő csinálja, de az aláírása és a száma kell a nyilatkozatra). Így ha a cső kapacitása megfelelő, akkor már csak a pénz kell meg a szerelő.

2018. okt. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, a nagy igazság az, hogy az épületvillanyszerelés áramkörökben gondolkodik. Szóval igazi szakember már kijavította volna a kérdést, hogy hány áramkör mehet egy védőcsőben?

A szomorú helyzet viszont az, hogy a már hatálytalan magyar szabványok azt mondták, hogy egy cső egy áramkör. A mostaniak viszont ezt mondják:

Különböző áramköröket szabad közös védőcsőbe... ...helyezni, feltéve, ha mindegyik vezető a jelenlévő legnagyobb névleges feszültségre van szigetelve.

Szerintem ez oltári marhaság, de az új szabványokkal kapcsolatban az álláspontok mindenkiben másképp alakultak ki. Ki túl lazának, ki túl szigorúnak tartja ezt vagy azt a pontot.


No, és hogy a kört bezárjuk, egy áramkör természetesen lehet akárhány fázisú - bár háromnál többel ritkán találkozni.

2018. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még nem történt meg a szerelés, regisztrált szerelő csinálja. Csak jó tudni előre hogy milyen bontás fúrás faragás lesz. Köszi a válaszokat
2018. okt. 31. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!