Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 19v-os adaptert köthetek...

19v-os adaptert köthetek 12v-al működő led szallagra?

Figyelt kérdés
Tönkrement az eredeti adaptere , de van itthon egy nem használt laptop töltő , gondoltam használhatnám azt.Vagy nem ? Köszönöm előre is !

2018. okt. 31. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, köthetsz. Így legalább a led szalag is tönkremegy az adapter után.
2018. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg fogja sütni a ledeket a túlfeszültség.
2018. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a ledeket pont nem, aramgeneratorosan vannak hajtva... a vezerlest mar inkabb
2018. okt. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Ne viccelj, tudod miről beszélsz? Nem.


A 12 V-os szalagon hármasával vannak sorba a LED-ek és 1 db ellenállás állít be kb. 20 mA áramot, legalábbis alapesetben (3528, 5050), de vannak nagyobb terhelhetőségű LED-ek is.


Nem véletlen, hogy ezeket hármasával lehet darabolni.


Ha érted, amit írok, akkor ehhez képest értékeld újra az életed, miszerint soha nem szólunk bele olyasmibe, amiről fogalmunk sincs.


Egyébként én úgy "hallottam", hogy aki 12 V felett járatja ezeket a szalagokat (legyen csak 13-14 V), az nem sokáig bírja. LED-ek elkezdenek vibrálni, tönkremenni.

2018. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"aki 12 V felett járatja ezeket a szalagokat (legyen csak 13-14 V), az nem sokáig bírja. LED-ek elkezdenek vibrálni, tönkremenni."


12V-os stabil pc táppal is vibrál meg villog ami olyan. Én is elkaptam egy olyan szériát, hogy villog, meg behal.

2018. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, van olyan is, ami 12 V-ot sem bír sokáig.

Pár éve átalakítottam egy fénycsöves háttérvilágítású monitort, LED-szalagokat ragasztottam be a helyette.

Nem is ment 12 V-ról, mert erős fénye miatt lejjebb vettem, hogy ne vakítson. Egy idő után így is vibrálni kezdett az egyik LED, amit cserélnem kellett.

2018. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!